مایکروسافت اکسل

نحوه استفاده از ویژگی سهام (Stocks) در مایکروسافت اکسل

اگر برای صفحه گسترده خود به داده های بازار سهام بورس نیاز دارید ، می توانید با استفاده از نوع داده Stocks داخلی در Microsoft Excel ، در وقت صرفه جویی کرده و اطلاعات به روز دریافت کنید. در اینجا چگونگی پر کردن ورق خود با جزئیاتی مانند نمادها ، کلاه های بازار ، بسته شدن قبلی و موارد دیگر آورده شده است. در ادامه با آموزش استفاده از ویژگی سهام داخلی (Stocks) در مایکروسافت اکسل با ما همراه باشید.

ویژگی داده سهام را در صفحه اکسل خود اضافه کنید

برای استفاده از نوع داده Stocks در Microsoft Excel ، فقط برای شروع به اتصال اینترنت و کمی از داده های خود نیاز دارید.

مرتبط:نحوه محاسبه سن در اکسل

صفحه گسترده خود را باز کرده و اطلاعاتی را تایپ کنید ، مانند نام شرکت یا نماد سهام. در حالی که سلول هنوز انتخاب شده است ، برگه “Data” را باز کنید و سپس روی “Stocks” در بخش “Data Types” کلیک کنید.

نحوه استفاده از ویژگی سهام (Stocks) در مایکروسافت اکسل

بعد از چند ثانیه (بسته به اتصال به اینترنت) ، ممکن است نوار کناری “Data Selector” را در سمت راست ببینید. این اتفاق می افتد زمانی که مورد شما پیدا نشود یا بیش از یک سهام با آن نام در دسترس باشد.

مرتبط:نحوه جدا کردن نام و نام خانوادگی در اکسل

در زیر هر یک از گزینه های موجود در نوار کناری ، روی “Select” کلیک کنید.

نحوه استفاده از ویژگی سهام (Stocks) در مایکروسافت اکسل

اگر از سلولی که حاوی داده های اولیه شما است کلیک کنید ، کافیست دوباره آن را انتخاب کنید و سپس روی نماد کوچک درج داده که در کنار آن ظاهر می شود کلیک کنید. یک لیست قابل اسکرول طولانی و شامل همه جزئیات بورس اوراق بهادار که احتمالاً به آنها احتیاج دارید ، ظاهر می شود.

اطلاعاتی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید و به سلول سمت راست وارد می شود. با همین روش می توانید جزئیات سهام را اضافه کنید. هرگونه جزئیات اضافی که انتخاب کنید در سلولهای بعدی در سمت راست قرار می گیرد.

همچنین برای شناسایی داده های موجود می توانید سرصفحه های ستون اضافه کنید. در هر زمان ، فقط می توانید روی سلول حاوی یک مورد کلیک کنید تا ببینید در نوار فرمول موجود است.

داده های سهام بورس را به روز کنید

مانند نوع داده جغرافیایی در Microsoft Excel ، نوع داده Stocks نیز اطلاعات را از یک منبع آنلاین بازیابی می کند. این بدان معنی است که می توانید بدون باز کردن مرورگر وب آن را به روز کنید.

برای انجام این کار ، کافیست روی سلول حاوی نام شرکت یا نماد سهام راست کلیک کنید و سپس از منوی ظاهر شده Data type> Refresh را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از ویژگی سهام (Stocks) در مایکروسافت اکسل

ویژگی سهام را نمی بینید؟

اگر نوع داده Stocks را در Microsoft Excel مشاهده نمی کنید ، مطمئن شوید که سیستم شما شرایط زیر را داشته باشد:

  • شما از Excel برای Microsoft 365 استفاده می کنید:  ممکن است مایکروسافت در آینده این ویژگی را به نسخه های اضافی اضافه کند ، اما فعلاً مجبور به استفاده از این ویژگی هستید.
  • شما آخرین نسخه Office را در اختیار دارید: مایکروسافت این ویژگی را به تدریج ارائه می دهد ، بنابراین ممکن است کمی صبر کنید. فقط به  بررسی نسخه های جدید آفیس ادامه دهید .
  • انگلیسی به عنوان زبان ویرایش در Office تنظیم شده است: انواع داده های اکسل فقط به زبان انگلیسی در دسترس هستند. 

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید