جیمیل

نحوه یافتن ایمیل های آرشیو شده در جیمیل

حذف ایمیل ها از حساب جیمیل شما مرحله نهایی است – وقتی پوشه سطل زباله خود را خالی کنید برای همیشه از بین می روند. اگر می‌خواهید ایمیل‌ها را پنهان کنید، به جای حذف، می‌توانید پیام‌ها را بایگانی کنید. این به شما امکان می دهد ایمیل ها را در تاریخ بعدی پیدا کرده و بازیابی کنید. در ادامه نحوه یافتن ایمیل های آرشیو شده در جیمیل را توضیح می دهیم.

به‌روزرسانی، 22/7/18: ما این مقاله را از نظر دقت بررسی کرده‌ایم و می‌توانیم تأیید کنیم که همچنان در آخرین نسخه‌های Gmail کار می‌کند.

نحوه آرشیو کردن ایمیل ها در جیمیل

برای آرشیو یک ایمیل در جیمیل، کافی است یک ایمیل (یا چندین ایمیل) را انتخاب کنید و سپس روی دکمه آرشیو کلیک کنید.

وقتی ایمیل‌ها را در وب‌سایت Gmail انتخاب می‌کنید ، دکمه «بایگانی» در منوی مستقیماً بالای فهرست ایمیل‌های شما ظاهر می‌شود.

در برنامه Gmail برای iPhone ، آیپد یا اندروید ، روی دکمه Archive در منوی بالایی که ظاهر می‌شود ضربه بزنید. دکمه آرشیو همان طراحی دکمه نشان داده شده در وب سایت جیمیل است.

هر ایمیلی که بایگانی کنید از صندوق ورودی اصلی Gmail شما، از جمله از هر یک از دسته بندی های متمرکزی که ممکن است داشته باشید، ناپدید می شود.

با این حال، همچنان می‌توانید آنها را در هر پوشه جداگانه‌ای که با استفاده از برچسب‌های Gmail ایجاد می‌کنید، مشاهده کنید.

استفاده از برچسب برای یافتن ایمیل های آرشیو شده در جیمیل

همانطور که اشاره کردیم، ایمیل های آرشیو شده از نمای معمولی Gmail محو می شوند. یکی از گزینه‌های یافتن ایمیل‌های بایگانی‌شده در Gmail این است که به نمای پوشه «All Mail» بروید.

با این کار همه ایمیل‌های Gmail شما در یک لیست طولانی، از جمله ایمیل‌های اولویت‌دار، و همچنین ایمیل‌هایی که به‌طور خودکار دسته‌بندی شده‌اند، فهرست می‌شوند. می‌توانید این فهرست را با کلیک کردن روی برچسب نمای «All Mail» در منوی سمت چپ جیمیل در وب‌سایت Gmail مشاهده کنید.

برای انجام این کار در برنامه Gmail، روی نماد منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. از اینجا، به پایین بروید و روی برچسب «All Mail» ضربه بزنید.

این یک نقطه ضعف آشکار دارد، به خصوص اگر تعداد ایمیل‌های زیادی داشته باشید—تعداد زیادی از ایمیل‌هایی که باید از آنها عبور کنید. اگر اخیراً یک ایمیل را بایگانی کرده‌اید، این گزینه خوب است، اما ممکن است لازم باشد به جای آن از نوار جستجوی Gmail برای تعیین مکان ایمیل‌های آرشیو شده استفاده کنید.

پیدا کردن ایمیل های آرشیو شده در جیمیل با استفاده از نوار جستجو

متأسفانه، زمانی که از نوار جستجوی Gmail در بالای وب‌سایت Gmail یا در برنامه Gmail استفاده می‌کنید، برچسب «archive» وجود ندارد که بتوانید از آن برای جستجو استفاده کنید.

برای جستجوی دستی باید موضوع، فرستنده یا موضوع ایمیل آرشیو شده خود را بدانید. همچنین، می‌توانید از فیلترهای جستجوی پیشرفته Gmail برای جستجوی ایمیل‌هایی استفاده کنید که در پوشه‌های معمولی مانند پوشه صندوق ورودی، پوشه ارسال‌شده و پوشه پیش‌نویس‌ها نیستند.

مرتبط: نحوه یافتن و حذف ایمیل های قدیمی در جیمیل

در بسیاری از موارد، این باید ایمیل های آرشیو شده شما را فهرست کند. برای انجام این کار، “-in:Sent -in:Draft -in:Inbox” را در نوار جستجو تایپ کنید. شما می توانید این کار را در برنامه Gmail یا در وب سایت Gmail انجام دهید.

همچنین می‌توانید «has:nouserlabels» را به عبارت جستجوی Gmail خود اضافه کنید تا ایمیل‌هایی را که قبلاً دارای برچسب دسته هستند حذف کنید. اگر آنها دسته بندی شده اند، می توانید ایمیل را در پوشه برچسب گذاری شده خود مشاهده کنید، حتی اگر آنها بایگانی شده باشند.

این روش بی‌اشتباه نیست، اما اگر با جستجوی اولیه یا در پوشه «All Mail» در یافتن ایمیل‌های بایگانی شده‌تان مشکل دارید، باید به شما کمک کند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید