مایکروسافت اکسل

نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل

وقتی با داده های Excel کار می کنید ، در نهایت باید اطلاعاتی را پیدا کنید که با معیارهای خاصی مطابقت داشته باشد. خواه بخواهید دسته بندی ها را محدود کنید یا فروش خاصی را با یکدیگر مقایسه کنید ، باید یاد بگیرید که چگونه در اکسل فیلتر کنید. در ادامه نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل را توضیح می دهیم.

مرتبط: نحوه گرفتن میانگین در اکسل

فیلتر کردن یکی از کارهای ساده تری است که می توانید در اکسل یاد بگیرید و همچنین می تواند صرفه جویی در وقت بزرگی باشد. برای شروع برخی از مراحل زیر را بررسی کنید.

نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل:

1. بر روی هر سلول داخل مجموعه داده کلیک کنید.

2. به سربرگ Data بروید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید . اکنون روی Filter کلیک کنید . اکنون باید فلش هایی را در بالای هر ستون مشاهده کنید.

3. پیکان کنار عنوانی را که می خواهید فیلتر کنید انتخاب کنید. پس از باز شدن منو ، بر روی Select All کلیک کنید تا کادرها پاک شود و سپس بر روی یکی از گزینه ها کلیک کنید. در مثال ما ، عنوان کشور را انتخاب کردیم و سپس ایالات متحده را انتخاب کردیم.

4- تأیید را کلیک کنید و اکنون فقط شماره فروش ایالات متحده را مشاهده خواهید کرد.

با استفاده از مثال ما ، می توانید جلوتر بروید و شماره های فروش را نیز بر اساس هر سه ماه فیلتر کنید. فقط همان مراحل بالا را دنبال کنید. اگر می خواهید سلولهای خود را فیلتر نکنید ، می توانید به برگه Data برگردید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید . اکنون روی clear  کلیک کنید و تمام داده های شما باید مانند تصویر زیر بازگردند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید