مایکروسافت اکسل

نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل

وقتی با داده های Excel کار می کنید ، در نهایت باید اطلاعاتی را پیدا کنید که با معیارهای خاصی مطابقت داشته باشد. خواه بخواهید دسته بندی ها را محدود کنید یا فروش خاصی را با یکدیگر مقایسه کنید ، باید یاد بگیرید که چگونه در اکسل فیلتر کنید. در ادامه نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل را توضیح می دهیم.

مرتبط: نحوه گرفتن میانگین در اکسل

فیلتر کردن یکی از کارهای ساده تری است که می توانید در اکسل یاد بگیرید و همچنین می تواند صرفه جویی در وقت بزرگی باشد. برای شروع برخی از مراحل زیر را بررسی کنید.

نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل:

1. بر روی هر سلول داخل مجموعه داده کلیک کنید.

2. به سربرگ Data بروید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید . اکنون روی Filter کلیک کنید . اکنون باید فلش هایی را در بالای هر ستون مشاهده کنید.

3. پیکان کنار عنوانی را که می خواهید فیلتر کنید انتخاب کنید. پس از باز شدن منو ، بر روی Select All کلیک کنید تا کادرها پاک شود و سپس بر روی یکی از گزینه ها کلیک کنید. در مثال ما ، عنوان کشور را انتخاب کردیم و سپس ایالات متحده را انتخاب کردیم.

4- تأیید را کلیک کنید و اکنون فقط شماره فروش ایالات متحده را مشاهده خواهید کرد.

با استفاده از مثال ما ، می توانید جلوتر بروید و شماره های فروش را نیز بر اساس هر سه ماه فیلتر کنید. فقط همان مراحل بالا را دنبال کنید. اگر می خواهید سلولهای خود را فیلتر نکنید ، می توانید به برگه Data برگردید و گروه Sort and Filter را پیدا کنید . اکنون روی clear  کلیک کنید و تمام داده های شما باید مانند تصویر زیر بازگردند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید