ویندوز 11

چگونه می توان مسیر دانلود پیش فرض ویندوز را تغییر داد؟

مکان دانلود پیش‌فرض در سیستم‌های ویندوز ما اکثر اوقات بدون مشکل به خوبی کار می‌کند، اما اگر بخواهید یا نیاز به تغییر مکان در سطح سیستم داشته باشید، چی؟

به طور معمول پوشه Downloads شما در درایو C: در پوشه کاربر شما قرار دارد. اگر یک درایو بوت عظیم دارید یا مرتباً دانلودهای قدیمی و استفاده نشده را پاک می کنید، احتمالاً در آنجا کاملاً خوب است. اگر به همه چیزهایی که دانلود می کنید پایبند هستید یا فقط از آن مسیر فایل متنفر هستید، ممکن است بخواهید پوشه دانلودهای خود را به مکان دیگری منتقل کنید.

توجه: اسکرین شات های اینجا ویندوز 11 را نشان می دهد، اما همین روند روی ویندوز 10، ویندوز 8، ویندوز 7 و حتی ویندوز ویستا کار می کند.

تغییر دادن مسیر دانلود پیش فرض ویندوز

مطالب مرتبط: نحوه تغییر مکان ذخیره اسکرین شات ها در ویندوز 10 و 11

ابتدا پوشه ای را ایجاد کنید که به پوشه جدید Downloads تبدیل می شود. فایل اکسپلورر را باز کنید و به مکانی که می‌خواهید در آن باشد بروید. سپس روی فضای خالی کلیک راست کرده، ماوس را روی «New» قرار دهید و «Folder» را انتخاب کنید. می‌توانید نام پوشه را هر چیزی که دوست دارید بگذارید، اما احتمالاً می‌خواهید نام آن را منطقی بگذارید، مانند «دانلودها».

سپس به سمت چپ File Explorer نگاهی بیندازید و پوشه “Downloads” را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و «Properties» را بزنید.

تب “Location” را انتخاب کرده و سپس روی “Move” کلیک کنید.

به پوشه مورد نظر خود بروید، روی آن کلیک کنید و سپس «Select Folder» را بزنید.

پنجره انتخاب بسته می‌شود و به پنجره ویژگی‌های دانلودها باز می‌گردید. روی «Apply» کلیک کنید.

اگر فایل‌هایی در پوشه دانلودهای فعلی خود دارید، پیامی دریافت خواهید کرد که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید همه فایل‌ها را از مکان قدیمی به مکان جدید منتقل کنید. اینکه آیا این کار را انجام می دهید یا نه، کاملاً به شما و آنچه می خواهید بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید، “Yes” احتمالا بهترین گزینه شماست.

پوشه های دانلود می تواند ده ها یا حتی صدها گیگابایت باشد، بنابراین باید انتظار داشته باشید که انتقال مدتی طول بکشد. فقط صبور باش. پس از انجام این کار، روی «OK» کلیک کنید و سپس روی «X» در سمت راست بالای پنجره دانلودها کلیک کنید.

نکته: بسیاری از برنامه های کاربردی ویندوز، از جمله مرورگرهای وب محبوب مانند Google Chrome، به طور پیش فرض از پوشه دانلودهای سیستم شما استفاده می کنند. با این حال، اغلب امکان تغییر پوشه دانلودها در برنامه های جداگانه نیز وجود دارد. اگر یک برنامه جداگانه پس از انتقال فایل ها را در این پوشه ذخیره نمی کند، به تنظیمات آن برنامه نگاه کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید