ویندوز 11

نحوه فعال کردن و استفاده از تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11

اگر تا به حال به طور تصادفی چیزی را در کلیپ بورد خود در ویندوز 11 کپی کرده اید، خبر خوبی داریم: تاریخچه کلیپ بورد به شما امکان می دهد تا حداکثر 25 ورودی را ذخیره کنید که می توانید بعداً آنها را بازیابی کنید. در اینجا نحوه روشن کردن و استفاده از آن آورده شده است.

نحوه فعال کردن و استفاده از تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11

برای شروع کار با تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11، Windows+V را روی صفحه کلید خود فشار دهید. یک منوی پاپ آپ را در گوشه ای مشاهده خواهید کرد که پیامی با آن نوشته شده است: “Let’s get started. Turn on clipboard history to copy and view multiple items.” برای فعال کردن تاریخچه کلیپ بورد، روی «Turn On» کلیک کنید.

با فعال بودن سابقه کلیپ بورد، با انتخاب آنها و فشار دادن Ctrl+C (یا استفاده از منوی برنامه ها) موارد را در کلیپ بورد خود کپی کنید. تاریخچه کلیپ بورد حداکثر از 25 مورد متنی، HTML یا بیت مپ با اندازه 4 مگابایت یا کوچکتر پشتیبانی می کند.

برای مشاهده آنچه در تاریخچه کلیپ بورد خود ثبت کرده اید، Windows+V را در هر زمان فشار دهید. جدیدترین مواردی که با سابقه مواجه شده اید در بالای لیست ظاهر می شوند.

در منوی تاریخچه کلیپ‌بورد که ظاهر می‌شود، می‌توانید با کلیک کردن بر روی آن، هر موردی را در لیست جای‌گذاری کنید و ویندوز آن را در یک سند یا فیلد متنی قرار می‌دهد، گویی Ctrl+V را فشار داده‌اید (یا «Paste» را از یک منو انتخاب کرده‌اید.)

برای حذف مورد از تاریخچه کلیپ بورد، روی دکمه بیضی (سه نقطه) در کنار مورد کلیک کنید و نماد سطل زباله ظاهر شده را انتخاب کنید. یا اگر می خواهید تمام موارد موجود در تاریخچه کلیپ بورد را پاک کنید، دکمه “Clear All” را که در بالای لیست قرار دارد انتخاب کنید.

اگر چیز بسیار مهمی را کپی می‌کنید که می‌خواهید همیشه در بالای فهرست تاریخچه کلیپ‌بورد بماند (مانند موردی که باید مرتباً آن را جای‌گذاری کنید)، تاریخچه کلیپ‌بورد را باز کنید و روی نماد فشار کوچک کلیک کنید تا مورد را به آن پین کنید.

می‌توانید بعداً با کلیک کردن مجدد روی نماد پین، پین مورد را بردارید تا زمانی که دیگر پر نشود. مهم است که توجه داشته باشید که دکمه «Clear All» موارد پین‌شده را در فهرست سابقه کلیپ‌بورد نیز پاک می‌کند.

مطالب مرتبط: نحوه بزرگ و کوچک کردن نوار وظیفه در ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11

برای خاموش کردن ویژگی تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز 11، تنظیمات را با فشار دادن Windows+i روی صفحه کلید خود باز کنید. در تنظیمات، به System > Clipboard بروید. در بخش «Clipboard History»، کلید را روی موقعیت «Off» قرار دهید.

پس از خاموش کردن سابقه کلیپ بورد، اگر در آینده Windows+V را فشار دهید، پیامی را مشاهده خواهید کرد که از شما می خواهد تاریخچه کلیپ بورد را روشن کنید. به این ترتیب می دانید که کاملاً غیرفعال است.

موفق باشید.

مرتبط: نحوه تغییر مکان ذخیره اسکرین شات ها در ویندوز 10 و 11

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید