ویندوز 10ویندوز 11

نحوه حذف اجباری یک پوشه در ویندوز 10 و 11

آیا در حذف یک پوشه از رایانه شخصی ویندوز 10 یا ویندوز 11 خود مشکل دارید؟ اگر چنین است، ممکن است پوشه سیستم یا پوشه ای باشد که توسط برنامه های دیگر استفاده می شود. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با موفقیت پوشه‌های غیرقابل حذف را در رایانه خود حذف کنید.

مطالب مرتبط: نحوه غیرفعال کردن قفل صفحه در ویندوز 10 یا ویندوز 11

دلایلی که نمی توانید یک پوشه را در ویندوز حذف کنید

رایج ترین دلیلی که نمی توانید یک پوشه را حذف کنید این است که پوشه شما یک پوشه سیستم ویندوز است . در این حالت، سیستم از حذف پوشه شما جلوگیری می کند زیرا می تواند رایانه شما را ناپایدار کند.

اگر مطمئن هستید که پوشه شما یک پوشه سیستمی نیست، ممکن است پوشه “undetable” شما توسط برنامه های نصب شده شما استفاده شود. هنگامی که یک پوشه توسط یک برنامه استفاده می شود، ویندوز از ایجاد تغییرات در آن پوشه جلوگیری می کند. در این صورت، می توانید برنامه را با استفاده از پوشه خود ببندید و سپس سعی کنید پوشه را حذف کنید.

اگر پرونده شما با هیچ یک از سناریوهای بالا مطابقت ندارد، ممکن است بخواهید از یکی از روش های زیر برای حذف اجباری پوشه خود استفاده کنید.

روش 1: از Command Prompt استفاده کنید

یک راه سریع برای حذف اجباری یک پوشه استفاده از Command Prompt است. می توانید از این ابزار دستوری را اجرا کنید که پوشه انتخابی شما را حذف می کند.

برای انجام این کار، ابتدا منوی “استارت” خود را باز کرده و “Command Prompt” را جستجو کنید. سپس در قسمت سمت راست روی Run as Administrator کلیک کنید.

اعلان «User Account Control» را خواهید دید. “Yes” را انتخاب کنید.

هنگامی که Command Prompt باز شد، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. PATHدر این دستور مسیر پوشه ای را که می خواهید حذف کنید جایگزین کنید.

نکته: اگر مسیر شما دارای فاصله است، مسیر را با دو کوتیشن محصور کنید.

rmdir /s /q PATH

به عنوان مثال، برای حذف یک پوشه به نام Unwanted پوشه Documents درایو خود C، باید از دستور زیر استفاده کنید.

هشدار: دستور به طور دائم پوشه شما را حذف می کند، بنابراین مطمئن شوید که واقعاً می خواهید این کار را انجام دهید.

rmdir /s /q C:\Documents\Unwanted

پوشه مشخص شده اکنون از رایانه شخصی ویندوز شما حذف شده است و همه چیز آماده است.

روش 2: بوت در حالت ایمن ویندوز

اگر مطمئن نیستید که چه برنامه ای پوشه شما را ربوده است بنابراین نمی توانید آن را حذف کنید، کامپیوتر خود را در حالت ایمن راه اندازی مجدد کنید و سپس سعی کنید پوشه را حذف کنید. در حالت ایمن، رایانه شما فقط فایل های ضروری ویندوز را بارگیری می کند و از راه اندازی خودکار برنامه های شخص ثالث جلوگیری می کند.

برای استفاده از این روش، ابتدا رایانه شخصی ویندوز 10 یا ویندوز 11 خود را با استفاده از راهنمای ما در حالت ایمن بوت کنید.

هنگامی که در حالت ایمن قرار گرفتید، File Explorer را اجرا کنید و پوشه مورد نظر را برای حذف پیدا کنید. سپس روی این پوشه کلیک راست کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید.

پوشه شما اکنون حذف شده است.

ممکن است بخواهید پوشه را از سطل بازیافت نیز حذف کنید، که می توانید با باز کردن سطل بازیافت، کلیک راست بر روی پوشه خود و انتخاب “Delete” انجام دهید.

و این تمام چیزی است که برای خلاص شدن از شر پوشه های سرسخت رایانه شخصی شما وجود دارد. لذت بردن!

روش 3: از نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید

اگر پوشه شما همچنان حذف نمی شود، یک برنامه شخص ثالث رایگان به نام Unlocker وجود دارد که می تواند به شما در حذف پوشه ها کمک کند. این برنامه اساساً پوشه شما را از هر قفلی که به دلیل آن قابل حذف نیست باز می کند و سپس به شما اجازه می دهد تا در نهایت از شر پوشه خلاص شوید.

مرتبط: نحوه بازیابی آیکون های پاک شده دسکتاپ در ویندوز 11

برای استفاده از این روش، ابتدا برنامه رایگان Unlocker را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید. سپس برنامه تازه نصب شده را اجرا کنید.

در پنجره اصلی Unlocker، پوشه مورد نظر را برای حذف انتخاب کنید. سپس، در پایین، روی «OK» کلیک کنید.

در صفحه بعد، روی منوی کشویی کلیک کنید و “Delete” را انتخاب کنید. سپس روی «OK» کلیک کنید.

Unlocker پوشه شما را باز می کند و آن را از رایانه شما حذف می کند. کار شما تمام شد.

روش 4: از WinRAR برای حذف اجباری پوشه ها استفاده کنید

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما می‌توانید از WinRAR (یک برنامه فشرده‌سازی فایل) برای حذف پوشه‌های سرسخت خود استفاده کنید. روش کار به این صورت است که شما یک بایگانی از پوشه “undeletable” خود ایجاد می کنید و سپس از برنامه می خواهید که پوشه اصلی را پس از ایجاد بایگانی حذف کند.

به این ترتیب، وقتی WinRAR یک بایگانی از پوشه شما ایجاد کرد، پوشه اصلی را حذف می کند. سپس می‌توانید آرشیو تازه ایجاد شده را نیز حذف کنید.

برای انجام این کار، ابتدا نسخه رایگان WinRAR را بردارید و آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید. سپس رایانه شخصی ویندوز 10 یا ویندوز 11 خود را مجدداً راه اندازی کنید تا WinRAR با منوی زمینه شما ادغام شود.

وقتی رایانه شما دوباره روشن شد، File Explorer را باز کنید و پوشه مورد نظر را برای حذف پیدا کنید. سپس روی این پوشه کلیک راست کرده و «Add to Archive» را انتخاب کنید.

در پنجره «Archive Name and Parameters»، در بخش «Archiving Options»، گزینه «Delete Files After Archiving» را فعال کنید. سپس در پایین پنجره، «OK» را انتخاب کنید.

اجازه دهید WinRAR یک بایگانی از پوشه انتخابی شما ایجاد کند. وقتی این کار تمام شد، WinRAR پوشه اصلی را حذف می کند. در این مرحله، اکنون می توانید آرشیو جدید ایجاد شده خود را حذف کنید.

و به این ترتیب می توانید رایانه ویندوزی خود را از شر پوشه های ناخواسته و سرسخت خلاص کنید. بسیار مفید!

مرتبط: نحوه تغییر مکان ذخیره اسکرین شات ها در ویندوز 10 و 11


عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید