ویندوز 11

نحوه اضافه کردن چاپگر در ویندوز 11

چه یک چاپگر سیمی وصل شده از طریق USB، یک چاپگر بی سیم در شبکه Wi-Fi خود یا یک چاپگر بلوتوث داشته باشید، تنظیم چاپگر در ویندوز 11 آسان است. ویندوز نیز می تواند به طور خودکار درایورهای چاپگر را نصب کند.

اضافه کردن پرینتر در ویندوز 11

ابتدا مطمئن شوید که اگر چاپگر سیمی است، پرینتر شما روشن و وصل باشد. اگر چاپگر Wi-Fi است، مطمئن شوید که به همان شبکه رایانه شما متصل است.

Windows 11 به‌طور خودکار نرم‌افزاری را که چاپگر شما برای عملکرد آن نیاز دارد دانلود می‌کند.

مربوط: نحوه به روز رسانی درایورها در ویندوز 11

برای افزودن یک چاپگر، روی دکمه Start کلیک کنید، “Settings” را در نوار جستجو تایپ کنید و Enter را بزنید. یا می توانید Windows+i را بزنید تا تنظیمات باز شود. در سمت چپ منوی تنظیمات، روی «Bluetooth & devices» کلیک کنید.

در صفحه بعد، روی «Printers & Scanners» کلیک کنید.

روی «Add device» در سمت راست بالای صفحه چاپگرها و اسکنرها کلیک کنید. ویندوز سعی می کند چاپگر شما را شناسایی کند. بگذارید کمی ادامه یابد – مثلاً 30 ثانیه تا یک دقیقه. بسته به رایانه شخصی و چاپگر شما، شناسایی صحیح چاپگر ممکن است کمی طول بکشد.

اگر چاپگر شما ظاهر نشد، روی «Add manually» کلیک کنید. یک پنجره پاپ آپ چند گزینه را به شما نشان می دهد.

“My printer is a little older. Help me find it” را انتخاب کنید. اگر چاپگر خود را به رایانه خود وصل کرده اید. اگر یک چاپگر شبکه یا بی‌سیم دیگر است، «Add a Bluetooth, wireless or network discoverable printer» را انتخاب کنید.

هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، روی “Next” کلیک کنید.

اگر ویندوز 11 چاپگر را تشخیص داد، توصیه های نشان داده شده روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه عیب یابی چاپگر

متأسفانه، چاپگرها ماشین‌های متزلزلی هستند. در اینجا چند مرحله عیب‌یابی کلی وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکلات شناسایی یا چاپ انجام دهید.

مرتبط: نحوه تنظیم چاپگر و پرینتر پیش فرض در ویندوز 10 یا 11

ویندوز 11 را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد کامپیوتر شما می تواند تعداد زیادی از مشکلات را برطرف کند . اگر چاپگر شما شناسایی نشد، یا شناسایی شد اما به درستی کار نمی کند، راه اندازی مجدد رایانه ممکن است مشکل را برطرف کند.

دستورالعمل ها را دو بار بررسی کنید

بسیاری از چاپگرهایی که امروزه فروخته می شوند دارای قابلیت های هوشمند و بی سیم هستند. به راحتی می افزاید، اما مکان های بیشتری را نیز معرفی می کند که ممکن است مشکلات رخ دهد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های راه‌اندازی همراه با چاپگر به دقت دنبال شده و اتصالات به رایانه شما ایمن است.

درایورهای سازنده

اگر چاپگر شما عملکردهای پیشرفته تری دارد، یا ویندوز 11 درایورهای چاپگر را به درستی نصب نکرده است، ممکن است لازم باشد درایورها را از سازنده دانلود کنید. از دیسک همراه چاپگر خود استفاده کنید، در صورتی که وجود داشت. در غیر این صورت، به وب سایت سازنده بروید — معمولاً درایورها در قسمت Support > Downloads or Support > Drivers and Software یافت می شوند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید