مایکروسافت اکسل

نحوه پیدا کردن و برجسته کردن تفاوت های ردیف در مایکروسافت اکسل

اگر داده هایی در یک صفحه گسترده دارید که می خواهید سریع آنها را مرور کنید ، مشخص شدن تفاوت ها به طور خودکار می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. شاید متوجه آن نباشید ، اما مایکروسافت اکسل دارای ویژگی داخلی است که به راحتی تفاوت سطرها را نمایش می دهد.

هنگامی که داده های مختلف را پیدا کردید ، می توانید قالب بندی را نیز برای برجسته نگه داشتن این تفاوت ها اعمال کنید . سپس ، روی به روز رسانی ، تصحیح یا تجزیه و تحلیل داده های صفحه گسترده خود کار کنید. در ادامه نحوه پیدا کردن و برجسته کردن تفاوت های ردیف در مایکروسافت اکسل را توضیح می دهیم.

تفاوت ردیف ها را در اکسل پیدا کنید

اولین قدم برای تعیین تفاوت در داده ها ، انتخاب سلول ها است . مکان نما خود را از طریق گروهی از سلول ها یا ردیف های مجاور بکشید.

مرتبط: نحوه ایجاد و شخصی سازی نمودار افراد (People) در مایکروسافت اکسل

در مرحله بعد ، به برگه صفحه اصلی و قسمت ویرایش روبان بروید. روی “Find & Select” کلیک کرده و “Go to Special” را در لیست کشویی انتخاب کنید.

در پنجره باز شده ، “Row Differences” را انتخاب کرده و روی “OK” کلیک کنید.

پنجره به طور خودکار بسته می شود و تفاوت ردیف های خود را برجسته خواهید دید.

سلول فعال و تفاوت ردیف ها در اکسل

ضروری است بدانید که تفاوت های برجسته شده بر اساس سلول فعال است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، سلول فعال A1 است زیرا سفید است. این اولین سلولی است که هنگام کشیدن در محدوده انتخاب کردیم. اگر سطرها را به جای محدوده سلولی انتخاب کنید ، همین قانون اعمال می شود.

این بدان معناست که داده های ردیف های بعدی که مشخص می کنید با ستون سلول فعال متفاوت است. در تصویر زیر می بینید که سلول های B4 و C4 برجسته شده اند زیرا هر دو با A4 متفاوت هستند.

اما در تصویر زیر ، تنها سلول B5 برجسته شده است. این به این دلیل است که داده های C5 با داده های A5 مطابقت دارد.

اگر می خواهید سلول فعال را تغییر دهید ، می توانید Enter را در Windows یا Return در Mac را با کلید Tab فشار دهید تا به سلولی که می خواهید فعال شود بروید. همچنین می توانید محدوده سلولی را با یک سلول متفاوت شروع کنید تا آن یکی فعال شود. فقط به خاطر داشته باشید که این بر تفاوت های نمایش داده شده تأثیر می گذارد.

نکته کلیدی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که تفاوت سطرها بر اساس سلول فعال است.

توجه: در تصاویر بالا ، سلول C3 پس از اعمال تفاوت سطر به سلول فعال تبدیل شد. هنوز می توانید نشانگر برجسته را به عنوان حاشیه ببینید.

پیدا کردن و برجسته کردن تفاوت های ردیف در مایکروسافت اکسل

بعد از اینکه از ویژگی Go To Special در بالا استفاده کردید و تفاوت ردیف های خود را برجسته مشاهده کردید ، می توانید در برگه Home بمانید و از گزینه قالب بندی در روبان استفاده کنید.

بخش Font در سربرگ Home گزینه هایی را برای تغییر متن به حالت های برجسته ، مورب یا زیر خط و همچنین تنظیم سبک فونت ، اندازه و رنگ به شما می دهد. به طور متناوب یا علاوه بر این ، می توانید رنگ پر کردن را برای سلول ها انتخاب کرده یا حاشیه ای اعمال کنید .

هنگامی که قالب بندی مورد نظر خود را روی سلول ها اعمال می کنید ، اکنون می توانید در ورق حرکت کنید. قالب بندی که به صورت دستی اعمال کرده اید باقی می ماند.

کاربردهای بسیار زیادی برای Microsoft Excel وجود دارد که ما انواع مختلفی از روش ها را برای انجام وظایف درون آن ارائه می دهیم. بنابراین ، اگر به خلاف تفاوت ها علاقه دارید و می خواهید داده های تکراری را بگیرید یا به سادگی سطرهای تکراری را در Excel حذف کنید ، یادگیری آنها نیز ترفندهای ساده ای است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید