مایکروسافت اکسل

نحوه پیدا کردن تعداد روز بین دو تاریخ در مایکروسافت اکسل

مایکروسافت اکسل شمارش تعداد روزهای کامل بین دو تاریخ خاص را آسان می کند . برای این کار می توانید از یک عملگر حسابی یا یک تابع اکسل استفاده کنید. ما هر دو راه را به شما نشان خواهیم داد.

مطالب مرتبط: نحوه تغییر فرمت های تاریخ در مایکروسافت اکسل

تعداد روزهای بین تاریخ ها را با تفریق در اکسل بیابید

برای اینکه بدانید با روش علامت – (منهای) بین دو روز چند روز وجود دارد ، ابتدا صفحه گسترده خود را با Microsoft Excel باز کنید.

ما از صفحه گسترده زیر استفاده خواهیم کرد که هم تاریخ شروع و هم تاریخ پایان دارد:

این باید به طور خودکار اتفاق بیفتد، اما مطمئن شوید که متن تاریخ‌های شما به‌عنوان مقادیر تاریخ قالب‌بندی شده است .

در صفحه گسترده خود، روی سلولی که می خواهید پاسخ در آن نمایش داده شود کلیک کنید. این سلول تعداد روزهای بین تاریخ های مشخص شده شما را نشان می دهد.

در سلول انتخابی خود فرمول زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در این فرمول، C2سلولی را که در آن تاریخ پایان خود را دارید جایگزین کنید B2و سلولی را که در آن تاریخ شروع خود را دارید جایگزین کنید.

=C2-B2

و بلافاصله پاسخ را در سلولی که فرمول را تایپ کرده اید خواهید دید.

همه چیز آماده است.

روزهای بین دو تاریخ را با تابع DAYS در اکسل محاسبه کنید

DAYS تابع اکسل به یافتن تعداد روزهای بین دو تاریخ اختصاص دارد. به طور موثر همان محاسبه ای را انجام می دهد که روش تفریق انجام می دهد، بنابراین بستگی به شما دارد که از کدام روش استفاده کنید.

برای استفاده از این تابع، یک صفحه گسترده را با Microsoft Excel باز کنید. در صفحه گسترده، روی سلولی که می خواهید پاسخ در آن نمایش داده شود کلیک کنید.

در سلول انتخابی خود، تابع زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در این تابع، C2سلولی را که تاریخ پایان خود را در آن دارید جایگزین کنید B2و سلولی را که تاریخ شروع شما در آن است جایگزین کنید.

=DAYS(C2,B2)

اگر می‌خواهید از تاریخ‌ها مستقیماً در تابع استفاده کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. در این صورت در تابع فوق C2تاریخ پایان و B2تاریخ شروع را جایگزین کنید . اطمینان حاصل کنید که برای هر تاریخ نقل قول های دوگانه اضافه کنید.

مثل این:

=DAYS("27/7/2021"، "25/3/2021")

و بلافاصله اکسل تعداد روزهای کامل بین تاریخ های مشخص شده را به شما می گوید.

اکنون که این را می دانید، ممکن است بخواهید نحوه محاسبه سن افراد در اکسل را نیز یاد بگیرید . انجام آن به همان اندازه آسان است.

مرتبط: نحوه محاسبه سن در اکسل

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید