مایکروسافت اکسل

نحوه محاسبه سن در اکسل

بعضی اوقات در اکسل ، شما دو تاریخ دارید و می خواهید اختلاف دقیق زمان را به طور خودکار محاسبه کنید. یک نمونه کلاسیک ، سنجش سن فرد است. در واقع یک عملکرد مفید در اکسل وجود دارد که می تواند سن دقیق روزانه شما را ارائه دهد. برای کسب راهنمایی در مورد نحوه محاسبه سن در اکسل به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مرتبط: نحوه اضافه کردن سلول در اکسل ( Excel )

همه از ایجاد یک صفحه گسترده با سن دقیق خود قدردانی نخواهند کرد ، اما قطعاً می تواند فواید خود را داشته باشد. در اینجا نحوه شروع کار آمده است.

نحوه محاسبه سن در اکسل

1. این یک کار کاملاً ساده سه ستونی است. برای شروع ، تاریخ تولد یک شخص را در سلول اول خود وارد کنید. در مثال ما ، ما از تام هنکس استفاده می کنیم و تاریخ تولد او در سلول A2 است.

2. اکنون تاریخ امروز را وارد سلول کنار سلول اول خود کنید. اگر چندین سن را ردیابی کنید ، نگه داشتن هر دو تاریخ ساده تر است.

3. در سلول سوم ، برای ما C2 است ، فرمول زیر را وارد کنید: DATEDIF(A2,TODAY(),”y”) . شناسه های دو سلول کاملاً ساده هستند و استفاده از حرف y به عنوان شاخص سوم به این معنی است که شما فقط باید تعداد سال را وارد کنید.

همچنین می توانید بدون وارد کردن تاریخ امروز در سلول دوم ، سن فرد را بدست آورید. برای انجام این کار ، فرمول خود را به = DATEDIF (A2 ، TODAY () ، “y”) تغییر دهید . اکسل بقیه کارها را به اندازه تعیین تاریخ و محاسبه سن انجام می دهد.

می توانید سن یک فرد را در یک تاریخ خاص نیز محاسبه کنید. ما با مثال خود می خواهیم تاریخ را بدست آوریم و سن دقیق تام هنکس را هنگام اکران فیلم Castaway محاسبه کنیم: 7 دسامبر 2000.

فرمول باید به این شکل باشد: = DATEDIF (A2، DATE (2000،12،7)، “y”) . توجه داشته باشید که قالب تاریخ ، سال ، ماه ، روز است.

آخرین و مشخص ترین اندازه گیری که می توانید انجام دهید سن یک فرد شامل ماهها و روزها است. فرمول کمی بیشتر از اندازه گیری های قبلی طولانی می شود ، اما روند کار به همان شکل باقی می ماند. فرمول شما باید به این شکل باشد: = DATEDIF (A2، B2، “y”) & “y” & DATEDIF (A2، B2، “ym”) & “m” & DATEDIF (A2، B2، “md”) & ” د “ .

در حالی که به نظر می رسد یک دهان است ، اما وقتی آن را بشکنید منطقی تر خواهد بود. برای هر سطح از اندازه گیری باید یک تابع DATEDIF داشته باشید ، به این معنی که اولین عملکرد سال ها را نشان می دهد. عملکرد دوم سال ها و ماه ها را اندازه گیری می کند ، اما “m” اطمینان حاصل می کند که فقط ماه را نمایش می دهد. عملکرد نهایی تفاوت ماهها و روزهای بدون سال را اندازه گیری می کند و تاریخ را با “d” نمایش می دهد.

اکنون شما می دانید که چگونه سن را در Excel محاسبه کنید. لطفا فقط از قدرت خود برای همیشه استفاده کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید