ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن Snap Layouts در ویندوز 11

در ویندوز 11 ، هنگامی که ماوس خود را بر روی دکمه کوچک سازی/حداکثر رساندن در پنجره برنامه نشان می دهید ، گزینه های مختلف طرح بندی Snap را مشاهده می کنید. اگر این موارد را آزاردهنده می دانید ، می توانید آنها را خاموش کنید ، و ما نحوه انجام آن را به شما نشان می دهیم.

Snap Layouts یک ویژگی در ویندوز 11 است که به سرعت پنجره های برنامه شما را جابجا می کند. هنگامی که روی پنجره برنامه روی دکمه کوچک سازی/حداکثر کردن قرار می دهید و طرح مورد نظر را از منو انتخاب می کنید ، پنجره برنامه شما از این طرح پیروی می کند و موقعیت خود را روی صفحه تغییر می دهد.

این روکش پاپ آپ مطمئناً برای همه مناسب نیست و اگر نمی خواهید ، می توانید آن را غیرفعال کنید. شما همچنین می توانید به سادگی از ظاهر شدن گزینه های طرح هنگام نمایان شدن بر روی دکمه minimize/maximize جلوگیری کنید ، همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد.

مرتبط: نحوه پین کردن فایل اکسپلورر به نوار وظیفه در ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن Snap Layouts در ویندوز 11

برای غیرفعال کردن Snap Layouts در ویندوز 11 ، برنامه تنظیمات را در رایانه خود باز کنید. این کار را با فشار دادن کلیدهای Windows+i انجام دهید.

در تنظیمات ، از نوار کناری به چپ ، “System” را انتخاب کنید.

در صفحه “System” ، پنجره سمت راست را پایین بیاورید و روی “Multitasking” کلیک کنید.

در بالای صفحه “Multitasking” ، روی دکمه “Snap Windows” کلیک کنید تا آن را خاموش کنید.

و Snap Layouts اکنون غیرفعال است. در حالی که دیگر روی دکمه کوچک کردن/حداکثر کردن پنجره برنامه حرکت می کنید ، هیچ گزینه طرح بندی را مشاهده نخواهید کرد.

طرح بندی ها را از دکمه Minimize/Maximize حذف کنید

اگر می خواهید Snap Layouts را فعال نگه دارید اما نمی خواهید گزینه های طرح بندی روی دکمه کوچک سازی/حداکثر کردن ، گزینه ای در تنظیمات وجود دارد که آن گزینه های طرح را غیرفعال کنید. این ویژگی همچنان فعال باقی می ماند.

برای انجام این کار ، در همان صفحه “Multitasking” که “Snap Windows” را غیرفعال کرده اید ، روی منوی “Snap Windows” کلیک کنید و گزینه “Show Snap Layouts When I Hover Over a Window’s Maximize” را غیرفعال کنید.

با این کار Snap Layouts بدون نمایش هیچ گزینه ای بر روی دکمه های کوچک سازی/حداکثر کردن پنجره برنامه فعال می شود. و این همه چیز است.

Snap Layouts قطعاً یک ویژگی مفید است ، اما همه نمی توانند از آن استفاده کنند. اگر تصمیم گرفتید که به آن نیاز ندارید ، می توانید آن را خاموش کنید. و بعداً ، اگر می خواهید آن را برگردانید ، می توانید آن را از همان صفحه تنظیمات روشن کنید.


عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید