مایکروسافت اکسل

نحوه ساخت یک نمودار دایره ای پای ( pie ) در اکسل

یکی از بهترین کارهایی که می توانید با اکسل انجام دهید این است که داده های خود را به تصاویر خیره کننده تبدیل کنید. یکی از مشهورترین نمودارها نمودار دایره ای است زیرا می توانید داده ها را به صورت درصدی از کل نشان دهید. با این حال ، یادگیری نحوه ساختن نمودار دایره ای در اکسل که درست به نظر می رسد ، می تواند مشکل باشد . فقط کمی دستورالعمل برای درخشش نمودارهای شما لازم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند. در ادامه نحوه ساخت یمک نمودار دایره ای پای ( pie ) در اکسل را به شما آموزش می دهیم.

نحوه ساخت یک نمودار دایره ای پای در اکسل

مهم است که به یاد داشته باشید که نمودار دایره ای نمودار مناسب برای هر نوع داده نیست. اگر می خواهید نشان دهید که چگونه یک گروه در دوره های زمانی مختلف رشد می کند ، احتمالاً گزینه های بهتری وجود دارد. پس از اطمینان از اینکه نمودار برای شما مناسب است ، با برجسته سازی داده های خود شروع کنید.

مرتبط: نحوه اضافه کردن متن جایگزین (متن Alt) به تصویر در مایکروسافت اکسل

1. هنگامی که داده های خود را برجسته کردید ، به تب Charts بروید و منوی کشویی نمودار Pie را پیدا کنید .

2. ما گزینه 2-D Pie را برای این مثال انتخاب کرده ایم. باید مشاهده کنید که نمودار شما با عنوان و عنوان اتوماتیک در صفحه گسترده ظاهر می شود.

3. اگر می خواهید برچسب ها را به نمودار پای خود اضافه کنید ، ابتدا باید روی نمودار کلیک راست کنید تا منو باز شود. از فهرست ، گزینه Add Data Labels را انتخاب کنید تا داده های شما در بخشهای پای نمایش داده شود.

4- در صورت نیاز به تغییر برچسب ها ، می توانید بر روی برچسب های فعلی کلیک راست کرده و سپس برگه Format Data Labels را انتخاب کنید. از اینجا به راحتی می توانید نام دسته را اضافه کنید و داده های مربوط به هر بخش از پای را مشخص کنید.

این مراحل اساسی برای ایجاد نمودار پای شماست ، اما ممکن است متوجه شوید که برای شفاف سازی نمودار خود باید کمی اطلاعات بیشتری اضافه کنید.

مرتبط:نحوه ساخت یک نمودار خط در اکسل ( Excel )

اگر می خواهید عنوانی به نمودار خود اضافه کنید ، Charts را در نوار منو انتخاب کرده و طرح به سر نمودار را انتخاب کنید . اکنون Title Above Chart را انتخاب کنید تا عنوان شما نمایش داده شود. اگر عنوان خود را در زیر نمودار می خواهید ، می توانید مکان های دیگری را نیز انتخاب کنید.

 برای باز کردن منو ، legend را انتخاب کرده و کلیک راست کنید. اکنون بر روی Format Legend کلیک کنید تا گزینه های خود را دقیق تنظیم کنید.

اینها برخی از مراحل اساسی است که شما ممکن است برای ایجاد یک نمودار دایره ای عالی نیاز داشته باشید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید