مایکروسافت اکسل

نحوه جابجایی سلول ها در مایکروسافت اکسل

آیا نیاز به تنظیم مجدد داده ها در صفحه گسترده دارید؟ می‌توانید سلول‌ها را در مایکروسافت اکسل به نقاط مختلف در همان صفحه یا به صفحه گسترده یا کتاب کار دیگری منتقل کنید. از یکی از این روش ها استفاده کنید تا محتویات سلول خود را به هر کجا که دوست دارید ببرید.

درباره جابجایی سلول ها در اکسل

هنگامی که یک سلول یا محدوده سلولی را در اکسل جابجا می کنید، تمام محتویات سلول را همانطور که هست منتقل می کنید. بنابراین چه سلول حاوی کلمه، مقدار، فرمول یا تابع باشد، جابه جا می شود.

علاوه بر این، اگر نظراتی به سلول یا قالب‌بندی خاصی پیوست کنید ، آن موارد همراه با سلول‌ها جابه‌جا می‌شوند.

مرتبط: نحوه درج چند ردیف در مایکروسافت اکسل

انتقال سلول ها در اکسل با استفاده از کشیدن و رها کردن

اگر می‌خواهید یک سلول یا گروهی از سلول‌ها را به مکان دیگری در صفحه‌گسترده خود منتقل کنید، کشیدن و رها کردن ساده‌ترین روش است.

سلول را انتخاب کنید و مکان نما را روی لبه سلول قرار دهید. می بینید که یک فلش چهار طرف ظاهر می شود.

سپس فقط روی سلولی که می خواهید در صفحه خود کلیک کنید و بکشید. با کشیدن، یک طرح کلی سبز رنگ از سلول و صفحه نمایش مرجع سلول جدید (موقعیت) مشاهده خواهید کرد. هنگامی که سلول در نقطه جدید خود فرود آمد، به سادگی رها کنید.

می توانید از همان عمل کشیدن و رها کردن برای جابجایی گروهی از سلول ها یا حتی یک جدول استفاده کنید. محدوده سلولی را که می خواهید جابجا کنید انتخاب کنید و مکان نما را روی لبه گروه قرار دهید تا فلش چهار وجهی نمایش داده شود.

روی فلش کلیک کنید و مانند یک سلول، یک طرح کلی از گروه را در حین کشیدن همراه با محدوده سلول جدید مشاهده خواهید کرد. زمانی که سلول‌ها در مکان‌های جدید خود هستند، رها می‌شوند.

اگر از اکسل در مک استفاده می کنید، هنگام کشیدن سلول یا محدوده سلولی، یک عقربه کوچک به جای یک فلش چهار طرفه خواهید دید. اما بقیه روش کشیدن و رها کردن مانند ویندوز کار می کند.

وقتی سلول یا محدوده سلولی را جابه‌جا می‌کنید و با سلول‌هایی که قبلاً حاوی داده هستند همپوشانی دارد، یک پیام هشدار دریافت خواهید کرد.

پیام توضیح می‌دهد که سلول‌های مقصد قبلاً حاوی داده‌ها هستند و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید آن داده را با سلول‌هایی که در حال جابجایی هستید جایگزین کنید. برای جایگزینی داده ها روی «OK» یا برای توقف حرکت روی «Cancel» کلیک کنید.

انتقال سلول ها در اکسل با استفاده از برش و چسباندن

اگر می خواهید یک سلول یا گروهی از سلول ها را به صفحه گسترده یا کتاب کار دیگری منتقل کنید، می توانید از روش برش و چسباندن استفاده کنید.

سلول یا محدوده سلول را انتخاب کنید و سپس راست کلیک کنید و “Cut” را انتخاب کنید یا به تب Home بروید و روی “Cut” در بخش Clipboard نوار کلیک کنید.

به سلولی در برگه یا کتاب جدید بروید، جایی که می‌خواهید سلول(هایی) را که تازه برش داده‌اید جای‌گذاری کنید. یا راست کلیک کرده و “Paste” را انتخاب کنید یا به تب Home بروید و روی “Paste” در بخش Clipboard نوار کلیک کنید.

برای روشی سریع برای برش و چسباندن سلول‌ها، می‌توانید از میانبرهای صفحه‌کلید نیز استفاده کنید . در ویندوز، Ctrl+X را برای Cut و Ctrl+V را برای Paste فشار دهید. در مک، از Command+X برای برش و Command+V برای چسباندن استفاده کنید.

مرتب کردن مجدد داده ها در برگه های اکسل شما نیازی به زمان بر نیست و هر دوی این روش ها به شما امکان می دهند سلول ها را به راحتی جابجا کنید.

مرتبط: نحوه یافتن میانگین در مایکروسافت اکسل

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید