ویندوز 11

نحوه تنظیم برنامه های پیش فرض خود در ویندوز 11

هنگام استفاده از ویندوز 11 ، سیستم عامل پیگیری می کند که کدام برنامه ها به طور پیش فرض کدام نوع فایل را باز می کنند. به عنوان مثال ، Notepad معمولاً فایل های TXT را باز می کند. در اینجا نحوه تغییر آن فایل های پیش فرض در تنظیمات آمده است.

نحوه یافتن منوی برنامه های پیش فرض در تنظیمات

مرتبط: نحوه پنهان کردن دکمه Task View در ویندوز 11

برنامه Settings یک رابط کاربری مناسب برای انتخاب یا تغییر برنامه هایی که انواع فایل ها را باز می کنند ، فراهم می کند. برای پیدا کردن آن ، ابتدا تنظیمات Windows را با فشار دادن Windows+i در صفحه کلید خود باز کنید. یا ، می توانید روی دکمه شروع راست کلیک کرده و “Settings” را از منو انتخاب کنید.

در تنظیمات ، روی “Apps” در نوار کناری کلیک کنید و سپس “Default Apps” را در سمت راست پنجره انتخاب کنید.

هنگامی که در صفحه برنامه های پیش فرض قرار دارید ، چندین روش مختلف برای تغییر تنظیمات برنامه پیش فرض شما وجود دارد. در زیر به دو مورد از آنها در بخشهای مختلف می پردازیم.

نحوه انتخاب پیش فرض بر اساس نوع فایل

مرتبط: نحوه فعال کردن صفحه کلید لمسی در ویندوز 11

یکی از ساده ترین روش ها برای تغییر برنامه پیش فرض ، جستجو بر اساس نوع فایل است. در  Settings > Apps > Default Apps ، یک کادر متنی با عنوان “Enter a file type or link type” را مشاهده خواهید کرد. روی آن کادر کلیک کنید و نام پسوند پرونده ای را که می خواهید با یک برنامه مرتبط شود ، تایپ کنید. به عنوان مثال ، “.txt” برای فایل های متنی یا “.jpg” برای تصاویر JPEG.

اگر افزونه ای را که ثبت نشده تایپ کرده اید ، دکمه ای با عنوان “Choose a Default” را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد برنامه پیش فرض را برای آن تنظیم کنید. (اگر چنین است ، روی آن کلیک کنید و دستورالعمل های مشابه دستورالعمل های زیر را دنبال خواهید کرد.)

اگر یک نوع فایل شناخته شده را تایپ کرده اید ، برنامه ای را که پسوند فایل در حال حاضر با آن مرتبط است ، درست در زیر کادر ورود متن مشاهده خواهید کرد. برای تغییر ارتباط ، روی جعبه برنامه ظاهر شده کلیک کنید.

یک پنجره بازشو می پرسد “How do you want to open [extension] files from now on?” ، با [پسوند] نوع پسوند پرونده ای که در حال کار روی آن هستید ، مانند .txt یا .jpg. در لیست برنامه های زیر ، برنامه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و سپس روی تأیید کلیک کنید.

از این پس نوع فایلی که به تازگی تغییر داده اید با برنامه ای که انتخاب کرده اید باز می شود. در هر زمان می توانید آن را در Settings > Apps > Default Apps تغییر دهید.

نحوه انتخاب پیش فرض توسط برنامه

همچنین می توانید انجمن های فایل را بر اساس برنامه تغییر دهید. در صفحه برنامه های پیش فرض ، لیستی از برنامه های نصب شده را مشاهده خواهید کرد. برنامه ای را که می خواهید پیش فرض برای آن تغییر کند (یا آن را در کادر متن جستجو کنید) پیدا کنید و سپس روی آن کلیک کنید. ما از عکس ها به عنوان مثال استفاده می کنیم.

در صفحه جزئیات برنامه ای که انتخاب کرده اید ، به پایین بروید و نوع فایلی را که می خواهید با برنامه دیگری مرتبط شود انتخاب کنید.

وقتی Setup از شما می پرسد که می خواهید فایل را با کدام برنامه باز کنید ، فهرست را مرور کنید ، برنامه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و سپس روی “OK” کلیک کنید.

پس از آن ، ارتباط پرونده تغییر می کند. به دلخواه این کار را تکرار کنید تا همه چیز درست همانطور که دوست دارید اصلاح شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید