مایکروسافت اکسل

نحوه تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

یک سری داده در مایکروسافت اکسل مجموعه ای از داده ها است که به صورت ردیف یا ستون نشان داده می شود و با استفاده از نمودار ارائه می شود برای کمک به تجزیه و تحلیل داده های خود ، ترجیح می دهید سری داده خود را تغییر نام دهید.

به جای تغییر نام برچسب های ستون یا سطر ، می توانید با ویرایش نمودار ، یک سری داده را در اکسل تغییر نام دهید. شما می توانید هر سری داده ارائه شده در نمودار ، از جمله نمودار پایه نوار Excel را تغییر نام دهید .

مرتبط: نحوه مرتب سازی براساس تاریخ در مایکروسافت اکسل

تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

برای نشان دادن ، ما یک نمودار نوار اساسی داریم که لیستی از فروش میوه را به صورت سه ماهه نشان می دهد. نمودار برای هر محصول چهار میله نشان می دهد که میله های آنها در پایین نشان داده شده است. اینها مجموعه داده های شما هستند.

در این مثال ، سری داده ها با الفبای A از D برچسب گذاری می شوند.

نحوه تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

برچسب هایی از این دست برای این نمونه مثال بسیار مفید نخواهد بود ، زیرا نمی توانید دوره های زمانی را تعیین کنید.

اینجاست که می خواهید سری داده ها را تغییر دهید. برای این کار ، روی نمودار خود راست کلیک کرده و بر روی گزینه “Select Data” کلیک کنید.

با این کار پنجره گزینه “Select Data Source” باز می شود. مجموعه داده های چندگانه شما در زیر ستون “Legend Entries (Series)” ذکر می شود.

برای شروع تغییر نام سری داده های خود ، یکی از لیست را انتخاب کرده و روی دکمه “ویرایش” کلیک کنید.

در کادر “Edit Series” ، می توانید شروع به تغییر نام برچسب های سری داده های خود کنید. به طور پیش فرض ، اکسل از ستون یا برچسب ردیف استفاده می کند و از مرجع سلول برای تعیین این امر استفاده می کند.

مرجع سلول را با نام استاتیک مورد نظر خود جایگزین کنید. برای این مثال ، برچسب های سری داده های ما سه ماهه سال را منعکس می کنند (Q1 2019 ، Q2 2019 و غیره).

اگر ترجیح می دهید از برچسب هایی جدا از داده های خود استفاده کنید ، می توانید این مورد را با یک مرجع سلول دیگری جایگزین کنید. این اطمینان حاصل می کند که اگر تصمیم دارید لیبل های نشان داده شده در آن سلول ها را در تاریخ بعدی تغییر دهید ، نمودار شما به طور خودکار بروزرسانی می شود.

پس از تغییر نام برچسب سری داده های خود ، برای تأیید “OK” را کلیک کنید.

این کار شما را به پنجره “Select Data Source” برمی گرداند ، جایی که می توانید مراحل را برای هر برچسب سری داده تکرار کنید.

اگر می خواهید برچسب های خود را به همان برچسب های ستون یا سطر خود بازگردانید ، مراحل فوق را تکرار کنید ، برچسب های ایستا را با استفاده از مرجع سلول برای هر ستون یا برچسب سطر جایگزین کنید.

هنگام انجام این کار باید برگه حاوی برچسب را نامگذاری کنید. برای مثال ، استفاده از =Sheet1!$B$1اینجا نشانگر سلول B1 را نشان می دهد.

برای این مثال ، این حرف A را نشان می دهد.

نحوه تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

این بدان معنی است که هرگونه تغییر در برچسب های ستون یا ردیف شما ، برچسب های سری داده ها را در نمودار شما به روز می کند.

پس از تغییر نام در برچسب های داده ، روی گزینه “OK” کلیک کنید تا تغییرات را ذخیره کنید.

نحوه تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

نمودار شما برچسب های سری داده های به روز شده شما را نشان می دهد.

این موارد در پایین نمودار شما نشان داده شده است و برای مطابقت با داده های شما دارای رنگی هستند.

نحوه تغییر نام سری داده ها در مایکروسافت اکسل

در این مرحله می توانید تغییرات دیگری در قالب بندی نمودار یا نمودار خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید یک خط روند به نمودار Microsoft Excel خود اضافه کنید تا به شما در دیدن الگوهای بیشتر در داده های خود کمک کند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید