مایکروسافت اکسل

نحوه تغییر فرمت های تاریخ در مایکروسافت اکسل

اکسل از همان قالب تاریخ استفاده می کند که تنظیمات سیستم کامپیوتر شما است . ممکن است بخواهید فرمت تاریخ ها را تغییر دهید تا کاربران در مناطق دیگر در دسترس تر باشند یا داده های خود را فشرده تر کنید. در ادامه نحوه تغییر فرمت های تاریخ در مایکروسافت اکسل را توضیح می دهیم.

فرمت تاریخ را در اکسل تغییر دهید

مرتبط: نحوه افزودن یا حذف ستون ها و سطرها در یک جدول در مایکروسافت اکسل

برای شروع، صفحه گسترده اکسل را باز کنید که حاوی تاریخ هایی است که می خواهید دوباره قالب بندی کنید. سلول هایی را که هر تاریخ را نگه می دارند با کلیک کردن و کشیدن ماوس روی آنها انتخاب کنید.

پس از انتخاب، روی فلش رو به پایین در سمت راست کادر متنی در گروه Number در تب Home کلیک کنید.

یک منوی کشویی ظاهر می شود. دو گزینه قالب تاریخ برای انتخاب در این منو وجود دارد: تاریخ کوتاه (1/17/2021) و تاریخ طولانی (یکشنبه، 17 ژانویه 2021). می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید یا، اگر قالب مورد نظر شما نیست، روی «More Number Formats» در پایین منو کلیک کنید. با این کار پنجره Format Cells باز می شود. همچنین می توانید Ctrl+1 (Command+1 در مک) را فشار دهید تا این پنجره باز شود.

اکنون در رده تاریخ پنجره Format Cells قرار خواهید گرفت. در گروه Type، فرمتی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید یک قالب تاریخ را بر اساس نحوه قالب بندی تاریخ های یک زبان و منطقه خاص انتخاب کنید، می توانید یک گزینه را از منوی کشویی Locale انتخاب کنید.

هنگامی که فرمت مورد نظر خود را انتخاب کردید، روی “OK” در پایین پنجره کلیک کنید. تاریخ در سلول های انتخاب شده قبلی به قالب جدید تغییر می کند.

مطالب مرتبط: نحوه جابجایی سلول ها در مایکروسافت اکسل

فرمت تاریخ سفارشی خود را در اکسل ایجاد و استفاده کنید

فرمت های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، اما در صورت تمایل می توانید قالب تاریخ سفارشی خود را نیز بسازید . برای انجام این کار، سلول هایی را که حاوی تاریخ هایی هستند که می خواهید قالب بندی کنید، با کلیک کردن و کشیدن مکان نما روی آنها انتخاب کنید.

سپس، Ctrl+1 (Command+1 در مک) را فشار دهید تا پنجره Format Cells باز شود. شما به طور خودکار در دسته تاریخ قرار خواهید گرفت. روی «سفارشی» در پایین لیست دسته کلیک کنید.

در مرحله بعد، یک کد را در کادر متن Type مشاهده خواهید کرد.

می توانید این کد را ویرایش کنید تا قالب دلخواه خود را ایجاد کنید. هر حرف یا حروف در کد نشان دهنده یک نوع نمایشگر است. در اینجا معنی هر حرف یا حروف آمده است:

کدبه صورت:
mماه: 1-12
mmماه ها: 01-12
mmmماه: ژانویه تا دسامبر
mmmmماه ها: ژانویه-دسامبر
mmmmmماه ها: حرف اول ماه
dروزها: 1-31
ddروزها: 01-31
dddروزها: یکشنبه – شنبه
ddddروزها: یکشنبه – شنبه
yyسال: 00-99
yyyyسال ها: 1900-9999

بنابراین اگر می‌خواهید وارد m/d/yy کادر Type شوید و سپس روی «OK» کلیک کنید، تاریخ‌ها در سلول‌های انتخاب شده به صورت زیر قالب‌بندی می‌شوند:

با ترکیب کدهای مختلف بازی کنید تا فرمت مناسبی را پیدا کنید که برای صفحه گسترده شما مناسب است.

هنگام تغییر قالب تاریخ، در نظر بگیرید که چه کسی به صفحه گسترده نگاه می کند. اگر صفحه‌گسترده شما حاوی مقدار زیادی داده است، و می‌خواهید در یک دوره زمانی به داده‌ها نگاه کنید، می‌توانید داده‌ها را بر اساس تاریخ ، صرف‌نظر از قالب مورد استفاده ، مرتب کنید .

مرتبط: نحوه قفل کردن سلول ها در مایکروسافت اکسل برای جلوگیری از ویرایش

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید