ویندوز 11

نحوه تغییر اندازه و سبک نشانگر ماوس در ویندوز 11

اگر مکان نما ماوس شما بسیار راحت قابل مشاهده نیست، ویندوز 11 چندین روش را برای برجسته کردن آن ارائه می دهد. می توانید نشانگر ماوس را بزرگتر کرده ، آن را وارونه کرده یا رنگ آن را تغییر دهید. در اینجا تغییر اندازه و سبک نشانگر ماوس در ویندوز 11 را توضیح می دهیم.

تغییر اندازه و سبک نشانگر ماوس در ویندوز 11

مرتبط: نحوه باز کردن فایل اکسپلورر در ویندوز 11

ابتدا Settings را باز کنید. سریعترین راه این است که Windows+i را روی صفحه کلید خود فشار دهید. یا می توانید روی دکمه شروع در نوار وظیفه خود راست کلیک کرده و از منوی ظاهر شده ” Settings” را انتخاب کنید.

در تنظیمات ، روی «Accessibility» در نوار کناری کلیک کنید ، سپس «Mouse Pointer and Touch» را انتخاب کنید.

در تنظیمات اشاره گر ماوس و لمس ، می توانید با استفاده از نوار لغزنده “Size” مکان نما را بزرگتر یا کوچکتر کنید. روی دایره داخل نوار لغزنده کلیک کنید و آن را بکشید تا مکان نما به اندازه دلخواه برسد.

برای تغییر سبک مکان نما ، از گزینه های ذکر شده در زیر “Mouse Pointer Style” استفاده کنید. شما چهار گزینه دارید: “White” ، “Black” ، “Inverted” و “Custom”. در اینجا توضیح می دهیم هر کدام چه می کنند.

  • White: نشانگر ماوس شما سفید با طرح سیاه است. این گزینه ی پیش فرض می باشد.
  • Black: نشانگر ماوس شما مشکی با طرح سفید است.
  • Inverted: نشانگر ماوس شما به طور خودکار رنگ را به نسخه معکوس رنگی که روی آن معلق است تغییر می دهد. بنابراین اگر روی پس زمینه مشکی باشد ، برای مثال مکان نما سفید خواهد بود.
  • Custom: می توانید یک مکان نما سفارشی موس را انتخاب کنید ، که در زیر به آن می پردازیم.

اگر روی سبک مکان نما موس “Custom” (مکان نما رنگی) کلیک کنید ، می توانید با کلیک روی آن ، یک مکان نما را از لیست “Recommended Colors” انتخاب کنید. یا می توانید با کلیک روی دکمه plus (“+”) در کنار “Choose another color” رنگ سفارشی را انتخاب کنید.

وقتی مکان نما را مطابق میل خود دارید ، تنظیمات را ببندید. تغییرات شما قبلاً ذخیره شده است.

در صورتی که نیاز به تغییر اندازه یا سبک مکان نما موس دارید ، تنظیمات را باز کرده و به قسمت Accessibility> Mouse Pointer and Touch بروید. موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید