مایکروسافت اکسل

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

هیستوگرام ابزاری مفید در تجزیه و تحلیل داده های فرکانس است و به کاربران امکان مرتب سازی داده ها به گروه بندی ها (بنام اعداد بن) را در یک نمودار بصری ، شبیه به یک نمودار نوار ، ارائه می دهد. در اینجا نحوه ایجاد هیستوگرام در مایکروسافت اکسل آورده شده است.

اگر می خواهید هیستوگرام در اکسل ایجاد کنید ، باید از Excel 2016 یا بالاتر استفاده کنید. نسخه های اولیه مایکروسافت آفیس (Excel 2013 و پایینتر) فاقد این ویژگی هستند.

مرتبط: نحوه ساخت یک نمودار خط در اکسل ( Excel )

نحوه ایجاد هیستوگرام در اکسل

به عبارت ساده ، تجزیه و تحلیل داده های فرکانس شامل گرفتن یک مجموعه داده و تلاش برای تعیین میزان وقوع این داده ها است. به عنوان مثال ، شما می توانید به دنبال این باشید که مجموعه ای از نتایج آزمون دانشجویی را بگیرید و تعیین کنید که چه تعداد از این نتایج اغلب اتفاق می افتد ، یا اینکه اغلب نتایج در مرزهای مشخصی قرار می گیرند.

هیستوگرام ، گرفتن این نوع داده ها و تجسم آن را در نمودار اکسل آسان می کند.

با باز کردن Microsoft Excel و انتخاب داده های خود می توانید این کار را انجام دهید. می توانید داده ها را به صورت دستی یا با انتخاب یک سلول در محدوده خود و فشار دادن Ctrl + A روی صفحه کلید خود ، به صورت دستی انتخاب کنید.

با انتخاب داده های خود ، “Insert” در نوار بالای صفحه انتخاب کنید. گزینه های مختلف نمودار در دسترس شما در قسمت “Charts” در وسط ذکر شده است.

برای دیدن لیستی از نمودارهای موجود ، روی دکمه “Insert Statistic Chart” کلیک کنید.

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

در بخش “Histogram” از منوی کشویی ، روی گزینه اول نمودار در سمت چپ ضربه بزنید.

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

این یک نمودار هیستوگرام را در صفحه گسترده اکسل شما وارد می کند. اکسل سعی خواهد کرد تا چگونگی قالب بندی نمودار را بطور خودکار تعیین کند ، اما ممکن است لازم باشد بعد از وارد شدن نمودار ، تغییرات دستی را انجام دهید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید