مایکروسافت اکسل

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

هیستوگرام ابزاری مفید در تجزیه و تحلیل داده های فرکانس است و به کاربران امکان مرتب سازی داده ها به گروه بندی ها (بنام اعداد بن) را در یک نمودار بصری ، شبیه به یک نمودار نوار ، ارائه می دهد. در اینجا نحوه ایجاد هیستوگرام در مایکروسافت اکسل آورده شده است.

اگر می خواهید هیستوگرام در اکسل ایجاد کنید ، باید از Excel 2016 یا بالاتر استفاده کنید. نسخه های اولیه مایکروسافت آفیس (Excel 2013 و پایینتر) فاقد این ویژگی هستند.

مرتبط: نحوه ساخت یک نمودار خط در اکسل ( Excel )

نحوه ایجاد هیستوگرام در اکسل

به عبارت ساده ، تجزیه و تحلیل داده های فرکانس شامل گرفتن یک مجموعه داده و تلاش برای تعیین میزان وقوع این داده ها است. به عنوان مثال ، شما می توانید به دنبال این باشید که مجموعه ای از نتایج آزمون دانشجویی را بگیرید و تعیین کنید که چه تعداد از این نتایج اغلب اتفاق می افتد ، یا اینکه اغلب نتایج در مرزهای مشخصی قرار می گیرند.

هیستوگرام ، گرفتن این نوع داده ها و تجسم آن را در نمودار اکسل آسان می کند.

با باز کردن Microsoft Excel و انتخاب داده های خود می توانید این کار را انجام دهید. می توانید داده ها را به صورت دستی یا با انتخاب یک سلول در محدوده خود و فشار دادن Ctrl + A روی صفحه کلید خود ، به صورت دستی انتخاب کنید.

با انتخاب داده های خود ، “Insert” در نوار بالای صفحه انتخاب کنید. گزینه های مختلف نمودار در دسترس شما در قسمت “Charts” در وسط ذکر شده است.

برای دیدن لیستی از نمودارهای موجود ، روی دکمه “Insert Statistic Chart” کلیک کنید.

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

در بخش “Histogram” از منوی کشویی ، روی گزینه اول نمودار در سمت چپ ضربه بزنید.

نحوه ایجاد هیستوگرام ( Histogram ) در مایکروسافت اکسل

این یک نمودار هیستوگرام را در صفحه گسترده اکسل شما وارد می کند. اکسل سعی خواهد کرد تا چگونگی قالب بندی نمودار را بطور خودکار تعیین کند ، اما ممکن است لازم باشد بعد از وارد شدن نمودار ، تغییرات دستی را انجام دهید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید