مکویندوز

چرا چاپگر من آفلاین است؟ (و نحوه آنلاین کردن چاپگر)

چندین دلیل احتمالی وجود دارد که چاپگر شما به صورت آفلاین نمایش داده شود. در بیشتر موارد، مشکل به راحتی قابل حل است، به شرطی که بدانید کجا باید جستجو کنید. در اینجا دلیل آفلاین بودن چاپگر شما و نحوه آنلاین کردن چابگر و چاپ مجدد آن آمده است.

“چاپگر آفلاین” به چه معناست؟

وقتی چاپگر به‌صورت آفلاین نشان داده می‌شود، به این معنی است که در حال حاضر از طریق کابل یا از طریق شبکه Wi-Fi به رایانه متصل نیست. نمی تواند با رایانه شما ارتباط برقرار کند و نمی تواند داده ها را برای چاپ دریافت کند.

در برخی موارد، این ممکن است به این دلیل باشد که چاپگر از بین رفته است یا یک نقص سخت افزاری داخلی دارد. خوشبختانه، این نوع شکست بحرانی غیرمعمول است و معمولاً دلیل ساده‌تری برای وضعیت آفلاین وجود دارد.

با انجام اصلاحات در اینجا، می توانید به سرعت علل رایج آفلاین بودن چاپگر را از بین ببرید. در کمترین زمان ممکن، چاپگر شما صفحاتی را که نیاز دارید چاپ می کند.

کابل چاپگر یا اتصال بی سیم را بررسی کنید

مانند هر فرآیند عیب یابی، با ابتدایی ترین مراحل شروع کنید. اگر چاپگر مستقیماً به رایانه شما متصل است، بررسی کنید که کابل محکم وصل شده باشد و نشکن باشد. اگر کابل چاپگر خرد شده اما در غیر این صورت کامل به نظر می رسد، همچنان ممکن است در داخل پوشش محافظ بیرونی شکسته شود.

اگر چیزی اشتباه به نظر می رسد یا اگر محکم به پورت USB چاپگر یا رایانه وصل نمی شود، کابل را تعویض کنید.

مربوط: نحوه تنظیم چاپگر و پرینتر پیش فرض در ویندوز 10 یا 11

اگر چاپگر بی سیم است، مطمئن شوید که به همان شبکه Wi-Fi رایانه متصل است. سعی کنید اتصال بی سیم را با جدا کردن آن از شبکه و سپس وصل مجدد دوباره آن را به روز کنید.

اگر اخیراً شبکه ای را که چاپگر به آن متصل است تغییر داده اید، ممکن است لازم باشد تنظیمات Wi-Fi چاپگر را بازنشانی کنید. در اکثر چاپگرهای بی سیم می توانید با نگه داشتن یک دکمه یا ترکیبی از دکمه ها، تنظیمات Wi-Fi را به حالت پیش فرض برگردانید. وب سایت سازنده را برای فرآیند صحیح چاپگر خود بررسی کنید.

چاپگر و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

توصیه هایی که توسط برخی از خطوط پشتیبانی فنی مورد توجه قرار می گیرد ممکن است تنبل به نظر برسد، اما خاموش و روشن کردن دستگاه می تواند بسیاری از خطاهای ساده را برطرف کند.

هم چاپگر و هم کامپیوتر را خاموش کنید. سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و پس از اتمام بوت شدن رایانه، چاپگر را روشن کنید.

مطالب مرتبط: نحوه تنظیم اندازه کاغذ پیش فرض چاپگر در مک

پیام های خطا را در چاپگر بررسی کنید

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، بررسی کنید که آیا پیام های خطا قابل مشاهده است یا خیر. ممکن است نمادهای خطا در کنار، یا به جای آن، صفحه‌ای وجود داشته باشد که می‌تواند به مشکل خاصی اشاره کند.

اگر مطمئن نیستید که کد خطا، نماد یا چراغ به چه معناست، برای اطلاعات به وب سایت سازنده چاپگر مراجعه کنید.

پاک کردن همه کارها از صف چاپ

کارهای چاپی صف کارهای چاپی هستند که ردیف شده و آماده اجرا هستند. اگر یک کار چاپ ناموفق باشد، می تواند در صف قرار گیرد و از تکمیل کارهای چاپ بعدی جلوگیری کند. این ممکن است گاهی اوقات باعث شود رایانه شما فکر کند که چاپگر متصل نیست.

در ویندوز، می‌توانید صف چاپ را از نمایشگر وضعیت چاپگر در سینی سیستم مشاهده و پاک کنید. همچنین می‌توانید Settings > Devices > Printers & Scanners را باز کنید، چاپگر خود را انتخاب کنید و روی «Open Queue» کلیک کنید. در هر نقطه از پانل صف چاپ کلیک راست کرده و گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید.

اگر از Mac استفاده می کنید، روی نماد چاپگر در Dock کلیک کنید و Jobs > My Jobs را انتخاب کنید. سپس می‌توانید یک کار چاپ را با انتخاب آن و انتخاب «Delete» حذف کنید.

مطمئن شوید که چاپگر در حالت آفلاین نیست

در ویندوز، چاپگر را می توان به صورت دستی در حالت آفلاین قرار داد. اگر چاپگر از طریق یک شبکه محلی به اشتراک گذاشته شده است، تغییر این تنظیم مانع از استفاده دیگران از آن می شود.

بررسی اینکه آیا وضعیت چاپگر قبلاً به حالت آفلاین تغییر کرده است ساده است. در ویندوز، صف چاپ را همانطور که در بالا توضیح داده شد باز کنید. روی منوی “Printer” کلیک کنید و مطمئن شوید که “Use Printer Offline” انتخاب نشده است.

اگر چنین است، آن را بردارید و دوباره چاپ کنید.

عیب‌یابی چاپگر را اجرا کنید

شاید با توجه به رایج بودن مشکلات چاپگر، ویندوز یک عیب‌یابی چاپگر اختصاصی دارد. می توانید این را در Settings > Update & Security > Troubleshoot در ویندوز 10 پیدا کنید. در ویندوز 11 به Settings > System > Troubleshoot > Other Trouble-shooters بروید.

عیب‌یاب چاپگر را اجرا کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا مشکلاتی را که کشف می‌کند برطرف کنید .

مطالب مرتبط: نحوه چاپ دو طرفه در مایکروسافت ورد

نرم افزار چاپگر را به روز کنید

اگر از نرم‌افزار چاپی استفاده می‌کنید که به همراه چاپگر ارائه شده یا بعداً دانلود شده است، مطمئن شوید که به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده است.

ممکن است بتوانید از داخل نرم افزار به روز رسانی کنید. اگر نه، وب سایت سازنده را برای نصب به روز رسانی نرم افزار بررسی کنید.

Firmware نرم افزار دائمی نصب شده روی یک دستگاه است که به آن امکان می دهد به درستی کار کند. این با نرم افزار چاپ نصب شده بر روی رایانه شما متفاوت است. سخت‌افزار خراب یا قدیمی در چاپگر شما می‌تواند باعث گیر کردن آن در حالت آفلاین شود.

Print Spooler را در ویندوز مجددا راه اندازی کنید

اسپولر چاپ یک جزء سیستمی است که کارهای چاپی را به طور موقت در حافظه ذخیره می کند. اگر این سرویس کار خود را متوقف کند، می تواند باعث شود که چاپگر به عنوان آفلاین نشان داده شود.

برنامه Services را جستجو کرده و باز کنید. در Local Services، به پایین بروید تا زمانی که Print Spooler را در لیست خدمات پیدا کنید. باید در ستون وضعیت به صورت Running نشان داده شود. روی آن کلیک راست کرده و از منوی زمینه گزینه Restart را انتخاب کنید.

چاپگر را حذف و دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از مراحل قبلی جواب نداد، زمان حذف کامل چاپگر فرا رسیده است. سپس می توانید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و دوباره آن را از ابتدا نصب کنید.

در Windows، Settings > Devices > Printers and Scanners را باز کرده و دستگاه را انتخاب کنید. روی «حذف دستگاه» کلیک کنید. اکنون نرم افزار چاپ نصب شده همراه دستگاه را حذف نصب کنید.

مربوط: نحوه به روز رسانی درایورها در ویندوز 11

در Mac، روی منوی Apple > System Preferences > Printers and Scanners کلیک کنید. چاپگری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی دکمه منهای کلیک کنید تا حذف شود.

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، معمولاً می توانید از آن برای رفتن به گزینه تنظیم مجدد استفاده کنید. چاپگرهای بدون نمایشگر باید یک فرآیند جایگزین برای انجام بازنشانی کارخانه ای داشته باشند. برای یادگیری روش دقیق چاپگر خود باید وب سایت سازنده را بررسی کنید.

اکنون چاپگر را طوری نصب کنید که گویی نو است، طبق دستورالعمل های سازنده.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید