مک

نحوه مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده وای فای در مک

داشتن یک رمز عبور پیچیده Wi-Fi امنیت شما و همچنین احتمال فراموشی زنجیره طولانی حروف و اعداد را افزایش می دهد. خوشبختانه دو روش سریع برای بازیابی سریع و ایمن رمز عبور وای فای خانگی شما وجود دارد.

مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده وای فای در مک

مک شما گذرواژه‌های Wi-Fi را در keychain شما ذخیره می‌کند و می‌توانید آنها را در برنامه Keychain Access در مک خود مشاهده کنید.

مطالب مرتبط: 10 ترفند موثر برای تقویت سرعت وای فای (Wi-Fi)

برای راه اندازی آن، Spotlight Search را با کلیک کردن روی ذره بین در نوار منوی سمت راست بالا (یا فشار دادن Command + Space Bar) باز کنید. در نوار جستجوی جدید عبارت Keychain Access را تایپ کرده و Enter/Return را فشار دهید.

در پنجره Keychain Access که ظاهر می شود، روی «Passwords» کلیک کنید.

روی نام شبکه Wi-Fi دوبار کلیک کنید. در پنجره باز شده، کادر “Show Password” را علامت بزنید. ممکن است لازم باشد نام کاربری و رمز عبور مدیر مک خود را وارد کنید تا رمز عبور فاش شود. به یاد داشته باشید که دسترسی Keychain همچنین رمزهای عبور برنامه ها، وب سایت ها و موارد دیگر را ذخیره می کند.

Terminal

شما همچنین می توانید این کار را از ترمینال انجام دهید.

برای راه‌اندازی یک پنجره ترمینال در مک خود، Spotlight Search را با کلیک کردن روی ذره بین در نوار منوی سمت راست بالا (یا فشار دادن Command + Space Bar) باز کنید. “Terminal” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. همچنین می توانید با باز کردن Finder و رفتن به Applications > Utilities > Terminal، ترمینال را راه اندازی کنید.

در این پنجره جدید، دستور زیر را تایپ کنید و به جای «WIFI NAME» برای نام شبکه Wi-Fi قرار دهید:

security find-generic-password -ga WIFI NAME | grep “password:”

ممکن است لازم باشد نام کاربری و رمز عبور مدیریت مک خود را تایپ کنید تا رمز عبور آشکار شود. مک شما رمز عبور را در ترمینال به صورت متن ساده نمایش می دهد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید