مکویندوز

نحوه تایپ Em Dash (خط تيره بزرگ) در ویندوز یا مک

اگر می‌خواهید یک خط تیره بلند – که em dash نامیده می‌شود – را در رایانه شخصی ویندوزی یا مک تایپ کنید، باید اقدامات بیشتری را انجام دهید زیرا روی صفحه‌کلید شما نیست. در اینجا نحوه تایپ یک خط تیره توضیح داده شده است.

Em Dash چیست؟

خط تیره em (-) نوع خاصی از خط تیره بلندتر از خط فاصله (-) و خط (–) است که اغلب برای جایگزینی کاما، دو نقطه، یا پرانتز بر اساس زمینه استفاده می شود. آنها یک سبک متمایز و محاوره ای را به نوشتن اضافه می کنند – مانند این – در حالی که جریان یک جمله را حفظ می کنند.

مربوط: حالت Sleep در ویندوز به چه معناست؟

خط تیره های Em نام خود را از عرض یک ” em ” گرفته اند که برابر با اندازه نقطه فعلی است . این اصطلاحات تا حدی محرمانه از چاپ فیزیکی منشاء می‌گیرند، و در آن قلمرو، “em” اساساً حداکثر ارتفاعی است که یک حرف جداگانه می‌تواند در فونت در اندازه فعلی خود بگیرد.

نحوه تایپ Em Dash (خط تيره بزرگ) در ویندوز

نحوه تایپ Em Dash (خط تيره بزرگ) در ویندوز یا مک
Windows+Period را فشار دهید، روی دکمه نمادها کلیک کنید و خط تیره em را انتخاب کنید.

در ویندوز 10 و 11، روش‌های مختلفی برای تایپ em dash وجود دارد. در اینجا دو مورد از ساده ترین آنها وجود دارد:

  • Alt+0151: با استفاده از صفحه‌کلید با صفحه‌کلید عددی ، مطمئن شوید Num Lock روشن است. سپس کلید Alt را نگه دارید و اعداد 0151 را به سرعت روی صفحه کلید عددی تایپ کنید. هنگامی که کلید Alt را رها می کنید، خط تیره em ظاهر می شود. برای تایپ یک خط خط، به جای آن از Alt+0150 استفاده کنید.
  • از منوی ایموجی استفاده کنید: ابتدا منوی ایموجی را با فشار دادن Windows+Period (“) روی صفحه کلید خود باز کنید. هنگامی که ظاهر شد، روی دکمه نمادها کلیک کنید، که مانند یک امگا بزرگ در ویندوز 10 و چهار کاراکتر موزون کوچک در ویندوز 11 به نظر می رسد. در منوی نمادها، به پایین اسکرول کنید و خط تیره em را از لیست با نشانگر ماوس خود انتخاب کنید. خط تیره em در برنامه شما ظاهر می شود.

مطالب مرتبط: کامپیوتر و لپ تاپ خود را هیچ وقت خاموش نکنید

نحوه تایپ Em Dash در مک

تایپ em dash در مک آسان است. هنگام تایپ در برنامه ای که ورودی متن را می پذیرد، Shift+Option+minus (“-“) را روی صفحه کلید خود فشار دهید. خط تیره em فورا ظاهر می شود. همچنین می‌توانید Option+minus را برای یک خط تیر که در بالا به آن اشاره کردیم فشار دهید. عرض آن نصف یک خط تیره و بلندتر از خط فاصله است. البته برای خط تیره یا خط تیره معمولی کافیست کلید منهای را فشار دهید.

تایپ کردن مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید