ویندوز 10

چگونه ویجت آب و هوای نوار وظیفه ویندوز 10 را برگردانیم

اگر ویجت «اخبار و علایق» را که پیش‌بینی آب و هوا را در نوار وظیفه ویندوز 10 نمایش می‌دهد غیرفعال یا پنهان کرده‌اید، ممکن است تعجب کنید که چگونه آن را برگردانید. در اینجا نحوه برگرداندن ویجت آب و هوای نوار وظیفه ویندوز 10 آورده شده است.

نحوه نمایش ویجت آب و هوا در نوار وظیفه ویندوز 10

حذف ویجت آب و هوا و اخبار آسان است، اما فراموش کردن نحوه فعال کردن مجدد آن نیز آسان است. خوشبختانه، روشن کردن دوباره آن فقط یک لحظه طول می کشد.

توجه: اگر نوار وظیفه را در بالا، چپ یا راست صفحه تنظیم کرده باشید، نمی‌توانید News and Interests را فعال کنید. حتی با هک رجیستری نمی توانید آن را به زور فعال کنید.

ابتدا روی نوار وظیفه کلیک راست کنید. در منوی باز شده، «News and Interests» را انتخاب کنید. وقتی منوی کوچکتری از آن منو باز شد، «Show icon and text» را انتخاب کنید.

ویجت آب و هوا در نوار وظیفه شما در نزدیکی ساعت و ناحیه اعلان ظاهر می شود .

همچنین، می‌توانید «Show icon only» را از منوی نوار وظیفه انتخاب کنید تا پیش‌بینی را در قالب یک تصویر بدون دما یا کلمه‌ای در کنار آن ببینید.

مطالب مرتبط: نحوه حذف اجباری یک پوشه در ویندوز 10 و 11

نحوه بازگرداندن ویجت هواشناسی در ویندوز 10

اگر ویجت اخبار و ویژگی ها را فعال کرده اید و کارت هواشناسی را غیرفعال کرده اید، در اینجا نحوه بازگرداندن ویجت هواشناسی آورده شده است.

روی دکمه ویجت در نوار وظیفه خود (پیش بینی آب و هوا) کلیک کنید تا ویجت به طور کامل باز شود. پس از باز شدن، روی دکمه منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای ویجت کلیک کنید. سپس «Language and Content» را از منو انتخاب کنید.

پیکربندی ویجت در مرورگر Edge باز می شود. در بخش «Information Cards» صفحه «Experience Settings»، روی کلید کنار «Weather» کلیک کنید تا روشن شود (آبی و رو به سمت راست سوئیچ خواهد بود).

پس از آن، صفحه تنظیمات را در Edge ببندید و به ویجت آب و هوا و اخبار برگردید. روی دکمه refresh نزدیک بالای پنجره ویجت کلیک کنید، که شبیه یک فلش دایره ای است.

پس از آن دوباره کارت هواشناسی قابل مشاهده خواهد بود. می‌توانید این فرآیند را با هر یک از گزینه های ویجت دیگری که ممکن است پنهان کرده باشید، تکرار کنید. موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید