ویندوز 10

نحوه مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده وای فای در ویندوز 10

ویندوز هر رمز عبور Wi-Fi را که تا به حال استفاده کرده اید به خاطر می آورد. به این ترتیب دوباره به آن شبکه ها متصل می شود. در اینجا نحوه مشاهده رمز عبور ذخیره شده هر شبکه ای که تاکنون در رایانه شخصی ویندوزی خود به آن وصل شده اید، آمده است.

WirelessKeyView NirSoft را دانلود کنید

می توانید رمزهای عبور ذخیره شده را با ابزارهای خط فرمان داخلی در ویندوز مشاهده کنید، اما ما برنامه رایگان WirelessKeyView NirSoft را توصیه می کنیم. این ابزار سبک وزنی است که حتی برای استفاده از آن نیازی به نصب آن ندارید—فقط آن را دانلود کنید،  فایل ZIP را باز کنید و سپس روی فایل EXE موجود دوبار کلیک کنید (اگر پسوند فایل را پنهان کرده اید، فایل برنامه WirelessKeyView را باز کنید). سپس لیستی از نام شبکه های ذخیره شده و رمزهای عبور ذخیره شده در ویندوز را مشاهده خواهید کرد.

مرتبط: رفع مشکل پیدا نکردن وای فای در ویندوز

به روز رسانی : برخی از برنامه های آنتی ویروس ممکن است بگویند WirelessKeyView یک بدافزار است. اگر چنین است، این یک خبر کذب است—ما هرگز با ابزارهای رایگان NirSoft مشکلی نداشتیم. بر خلاف بسیاری از برنامه های مدرن ویندوز، آنها حتی حاوی ابزارهای تبلیغاتی مزاحم نیستند.

ستون “Network Name” نام شبکه Wi-Fi را نشان می دهد – به عبارت دیگر، SSID آن . برای یافتن رمز عبور مرتبط با یک شبکه، در زیر ستون “Key (Ascii)” نام آن شبکه را جستجو کنید. این رمز عبوری است که برای اتصال به آن شبکه تایپ می کنید.

برای پشتیبان گیری از این اطلاعات، می توانید File > Save All Items را انتخاب کنید. شما یک فایل متنی حاوی این اطلاعات دریافت خواهید کرد، بنابراین می توانید آن را با خود به رایانه شخصی جدید ببرید یا برای بعداً ذخیره کنید.

از خط فرمان استفاده کنید

کنترل پنل استاندارد ویندوز 10 فقط به شما امکان می دهد رمز عبور شبکه Wi-Fi را که در حال حاضر به آن متصل هستید مشاهده کنید . اگر نمی خواهید نرم افزار جانبی را دانلود کنید، باید از ابزارهای خط فرمان برای کشف این اطلاعات استفاده کنید.

برای یافتن رمز عبور در ویندوز بدون نرم افزار جانبی، یک پنجره Command Prompt یا PowerShell را باز کنید. برای انجام این کار، روی دکمه Start کلیک راست کرده یا Windows+X را فشار دهید و سپس روی PowerShell کلیک کنید.

برای مشاهده لیست پروفایل های شبکه ذخیره شده در سیستم خود دستور زیر را اجرا کنید:

netsh wlan show profiles

به دنبال نام شبکه ای که برای آن رمز عبور نیاز دارید، بگردید و سپس دستور زیر را اجرا کنید و نام آن شبکه را جایگزین «NETWORK» کنید:

netsh wlan show profile name="NETWORK" key=clear

در خروجی به قسمت “Security Settings” نگاه کنید. فیلد «Key Content» رمز عبور شبکه Wi-Fi را به صورت متن ساده نمایش می دهد.

این فرآیند را برای هر شبکه Wi-Fi که می خواهید رمز عبور آن را پیدا کنید، تکرار کنید.

موفق باشید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید