ویندوز 11

چگونه کامپیوتر خود را به ویندوز 11 ارتقا دهیم

ویندوز 11 اکنون در دسترس است . اگر  تصمیم گرفته‌اید که ویندوز 10 را ارتقا دهید ، در اینجا نحوه دریافت این ارتقاء رایگان آمده است – حتی اگر Windows Update آن را ارائه ندهد. اگر ویندوز 11 به طور رسمی از رایانه شخصی شما نیز پشتیبانی نکند، کار می کند.

چگونه بررسی کنیم که آیا ویندوز 11 از رایانه شما پشتیبانی می کند یا خیر

برای بررسی اینکه آیا ویندوز 11 به طور رسمی از سخت افزار رایانه شخصی شما پشتیبانی می کند یا خیر ، برنامه Microsoft PC Health Check را دانلود و اجرا کنید .

بر روی دکمه “Check Now” کلیک کنید و ابزار به شما می گوید که آیا ویندوز 11 به طور رسمی از رایانه شخصی شما پشتیبانی می کند یا خیر. اگر این کار را نکرد، ابزار به شما اطلاعاتی درباره علت ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر مشکل کمبود TPM 2.0 باشد، ممکن است بتوانید TPM 2.0 را در سیستم عامل UEFI رایانه شخصی خود (BIOS) روشن کنید.

این خبر خوب است: حتی اگر رایانه شخصی شما به طور رسمی پشتیبانی نمی شود، همچنان می توانید به هر حال به ویندوز 11 ارتقا دهید . این به شما بستگی دارد، اما مایکروسافت هشدار می دهد که ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید و به روز رسانی های بعدی ویندوز را بر روی سخت افزار خود تضمین نمی کند.

راه ایمن و آهسته: به روز رسانی ویندوز

برای ایمن‌ترین فرآیند به‌روزرسانی ممکن، به Settings > Update & Security > Windows Update در رایانه شخصی ویندوز 10 خود بروید. (برای باز کردن سریع برنامه تنظیمات، می توانید Windows+i را فشار دهید.)

روی دکمه «Check for updates» کلیک کنید تا ببینید آیا به‌روزرسانی‌هایی در دسترس هستند یا خیر. اگر مایکروسافت فکر می‌کند رایانه شما برای ویندوز 11 آماده است، «Upgrade to Windows 11 is ready—and it’s free!» را مشاهده خواهید کرد. بنر اینجا برای دریافت آن روی “Download and install” کلیک کنید.

توجه: مایکروسافت به مرور زمان این به‌روزرسانی را به رایانه‌های شخصی بیشتری ارائه می‌کند. اگر هنوز بنری را که به‌روزرسانی را در اینجا به شما ارائه می‌کند نمی‌بینید، ممکن است چند هفته یا چند ماه دیگر آن را ببینید. برای بهترین تجربه ممکن به‌روزرسانی در سخت‌افزار، مایکروسافت توصیه می‌کند منتظر بمانید تا Windows Update به‌روزرسانی را به رایانه شخصی شما ارائه دهد. وقتی مایکروسافت مطمئن شد رایانه شما آماده است، به روز رسانی را دریافت خواهید کرد.

اگر ویندوز 11 به طور رسمی از رایانه شخصی شما پشتیبانی نمی کند، هرگز آپدیت ارائه شده از طریق Windows Update را نخواهید دید. (اما نگران نباشید، ویندوز 10 همچنان تا اکتبر 2025 به طور رسمی پشتیبانی می شود .)

مایکروسافت

راه سریع: دانلود ویندوز 11

مایکروسافت ابزارهای مختلفی را برای دانلود فوری ویندوز 11 ارائه می دهد . اینها از روند آهسته و دقیق به‌روزرسانی رد می‌شوند و به شما امکان می‌دهند همین الان از خط عبور کرده و ویندوز 11 را نصب کنید – حتی اگر رایانه شخصی شما به طور رسمی از ویندوز 11 پشتیبانی نمی‌کند.

برای شروع، به صفحه دانلود ویندوز 11 مایکروسافت مراجعه کنید . توصیه می کنیم دستیار به روز رسانی ویندوز 11 را دانلود و اجرا کنید. این رایانه فعلی شما را برای شما به ویندوز 11 به روز می کند. (همچنین می توانید از ابزار Create Windows 11 Installation Media برای ایجاد رسانه نصب بر روی USB یا DVD قابل بوت یا دانلود ISO Windows 11 برای استفاده در ماشین مجازی استفاده کنید.)

هشدار: با نصب فوری ویندوز 11، روند عرضه آهسته و پیوسته مایکروسافت را نادیده می گیرید. ممکن است در سخت افزار ویندوز 11 با باگ هایی مواجه شوید. اگر این برای شما مشکل ساز است، ما شما را تشویق می کنیم که چند ماه صبر کنید تا به شما پیشنهاد ارتقاء داده شود.

اگر با مشکلی مواجه شدید، توجه داشته باشید که می‌توانید در ده روز اول پس از ارتقا به ویندوز 10 دانگرید کنید .

مطالب مرتبط: نحوه تنظیم چاپگر و پرینتر پیش فرض در ویندوز 10 یا 11

اگر رایانه شخصی شما به طور رسمی پشتیبانی نمی شود

اگر رایانه شخصی شما به طور رسمی پشتیبانی نمی شود و به هر حال می خواهید آن را ارتقا دهید، باید کارهایی را انجام دهید تا دلیل آن را بفهمید. در اینجا نحوه نصب ویندوز 11 بر روی رایانه شخصی پشتیبانی نشده آورده شده است .

مربوط: نحوه نصب (و حذف) فونت ها در ویندوز 11

در برخی موارد، می توانید رایانه شخصی خود را به طور رسمی پشتیبانی کنید. در موارد دیگر، در صورت تمایل به ارتقا، ممکن است مجبور شوید خطر بروز باگ ها و مشکلات مربوط به به روز رسانی های آینده را بپذیرید.

اینکه آیا واقعاً می‌خواهید خطر مشکلات را بپذیرید بستگی به خود شما دارد، اما ما شما را تشویق می‌کنیم که رایانه‌های شخصی قدیمی‌تر را روی ویندوز 10 نگه دارید، مگر اینکه به دلیل خاصی مشتاق ارتقای آنها باشید.

مطالب مرتبط: نحوه ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ در ویندوز 11

اگر از نسخه Insider Build ویندوز 11 استفاده می کنید

به هر حال، اگر در حال حاضر از نسخه Windows Insider ویندوز 11 استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم به نسخه پایدار ویندوز 11 بروید — البته مگر اینکه بخواهید به آزمایش به‌روزرسانی‌های ویندوز 11 ادامه دهید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید