ویندوز 11

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11

در ویندوز 11 ، نوار وظیفه بخش کوچکی از صفحه را اشغال می کند. خوشبختانه ، با پیکربندی نوار وظیفه به راحتی می توان آن فضا را بازپس گرفت. در اینجا نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 را توضیح می دهیم.

مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11

ابتدا باید تنظیمات نوار وظیفه ویندوز 11 را باز کنید. برای انجام سریع این کار ، روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و در منوی کوچکی که ظاهر می شود ، “Taskbar Settings” را انتخاب کنید.

(متناوبا ، می توانید تنظیمات ویندوز را باز کرده و به مسیر Personalization> Taskbar بروید تا به همان منوی پیکربندی برسید.)

در تنظیمات نوار وظیفه ، روی “Taskbar Behaviors” کلیک کنید.

وقتی منوی رفتارهای نوار وظیفه پایین می آید ، کادر کنار “Automatically Hide the Taskbar” را علامت بزنید.

به محض علامت زدن کادر ، نوار وظیفه ناپدید می شود. اما اگر به دقت نگاه کنید ، همچنان یک خط کوچک در پایین صفحه مشاهده می کنید که به شما اطلاع می دهد در یک لحظه آماده نمایش است.

پنجره Settings را ببندید. برای ظاهر شدن موقت نوار وظیفه ، کافی است مکان نما را به لبه پایینی صفحه منتقل کنید. به محض لمس لبه پایین ، نوار وظیفه ظاهر می شود تا بتوانید از آن استفاده کنید.

هنگامی که ماوس خود را از نوار وظیفه دور می کنید ، نوار وظیفه دوباره خود به خود پنهان می شود. بسیار خوش دست!

اگر می خواهید نوار وظیفه همیشه دوباره نشان داده شود ، تنظیمات را باز کنید (Windows+i روی صفحه کلید آن را به سرعت بالا می آورد.) ، به Personalization > Taskbar > Taskbar Behaviors بروید و علامت “Automatically Hide the Taskbar” را بردارید. خوش بگذره!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید