ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن دستگاه های صوتی در ویندوز 11

اگر دستگاه خروجی صوتی متصل به رایانه ویندوز 11 خود دارید – مانند بلندگوها ، هدفون یا هدست – که نمی خواهید صدا را به آن منتقل کنید ، می توانید آن را در تنظیمات غیرفعال کنید بدون این که لازم باشد آن را در ویندوز حذف نصب کنید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن دستگاه های صوتی در ویندوز 11 را به شما آموزش می دهیم.

غیرفعال کردن دستگاه های صوتی در ویندوز 11

مرتبط: نحوه انتخاب میکروفون در ویندوز 11

ابتدا ، باید تنظیمات صدا را در تنظیمات ویندوز باز کنید. برای انجام این کار ، Windows+i را روی صفحه کلید خود فشار دهید و به مسیر System> Sound بروید. یا می توانید روی نماد بلندگو در نوار وظیفه خود راست کلیک کرده و “Sound Settings” را انتخاب کنید.

وقتی تنظیمات به صفحه “Sound” باز می شود ، قسمت “Output” را در بالای صفحه پیدا کنید و روی دکمه جانبی (پیکان) کنار دستگاه خروجی صدا که می خواهید غیرفعال کنید ، کلیک کنید.

در صفحه خواص دستگاه صدا ، در بخش “General” نگاه کنید و گزینه “Audio” را که در زیر آن “Allow apps and Windows to use this device for audio” را پیدا کنید. روی دکمه “Don’t Allow” در کنار آن کلیک کنید.

دستگاه صدا غیرفعال شده است – نیازی به سفر به مدیر دستگاه نیست. اگر تنظیمات را ببندید و بعداً دوباره آن را باز کنید ، متوجه خواهید شد که دستگاه غیرفعال دیگر در بخش “Output” صفحه System > Sound فهرست نمی شود. برای فعال کردن مجدد دستگاه ، دستورالعمل های ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

مرتبط: نحوه انتخاب بلندگوهای پیش فرض در ویندوز 11

نحوه فعال کردن مجدد یک دستگاه صوتی در ویندوز 11

برای فعال کردن مجدد یک دستگاه صوتی که با استفاده از روش توضیح داده شده در بالا غیرفعال کرده اید ، باید در تنظیمات رویکرد کمی متفاوت داشته باشید. ابتدا روی نماد بلندگو در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه راست کلیک کرده و “Sound Settings” را انتخاب کنید.

تنظیمات ویندوز در System> Sound باز می شود. صفحه را پایین بیاورید تا بخش “Advanced” را پیدا کنید. روی “All Sound Devices” کلیک کنید.

در لیست دستگاه های خروجی ، روی دستگاه صوتی که می خواهید دوباره فعال شود کلیک کنید.

در صفحه ویژگی های دستگاه ، در بخش “Audio” ، روی دکمه “Allow” کلیک کنید.

پس از آن ، دستگاه صوتی دوباره فعال می شود و دوباره در لیست دستگاه های خروجی در System> Sound در بالای صفحه ظاهر می شود. گوش دادن مبارک!

مرتبط: نحوه انتخاب بلندگو برای خروجی صدا در ویندوز 11

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید