ویندوز 11

نحوه خاموش کردن روشنایی خودکار در ویندوز 10 یا 11

اگر از روشن‌تر یا کم‌نور شدن خودکار صفحه رایانه شخصی ویندوز 10 یا 11 خود خسته شده‌اید، خاموش کردن آن آسان است. تنها چیزی که لازم است یک سفر سریع به تنظیمات است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

آشنایی با روشنایی خودکار ویندوز

قبل از شروع، مهم است که بدانید روشنایی خودکار (یا تطبیقی) فقط برای دستگاه‌های ویندوزی با صفحه‌نمایش داخلی مانند لپ‌تاپ، تبلت و رایانه‌های شخصی رومیزی همه‌کاره اعمال می‌شود. اگر از مانیتور خارجی استفاده می‌کنید، احتمالاً کنترل‌های روشنایی تطبیقی ​​را در تنظیمات نخواهید دید .

برخی از دستگاه های ویندوزی به طور خودکار روشنایی صفحه را بر اساس شرایط نور محیط تنظیم می کنند و برخی دیگر این کار را نمی کنند. اگر چنین است، این تغییرات بر اساس خوانش حسگر نوری است که در دستگاه شما تعبیه شده است.

مرتبط: چگونه کامپیوتر خود را به ویندوز 11 ارتقا دهیم

همچنین، برخی از رایانه‌های شخصی امکان تغییر خودکار روشنایی را بسته به آنچه روی صفحه نمایش خود مشاهده می‌کنید، می‌دهند که به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک می‌کند. مایکروسافت این ویژگی را “content adaptive brightness control” یا CABC می نامد. بسته به اینکه کامپیوتر ویندوز شما از کدام یک از این ویژگی‌ها پشتیبانی می‌کند، ممکن است یک یا دو چک باکس برای کنترل این گزینه‌ها در تنظیمات مشاهده کنید که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نحوه غیرفعال کردن روشنایی تطبیقی ​​در ویندوز 10 یا 11

وقتی آماده غیرفعال کردن روشنایی خودکار هستید، ابتدا تنظیمات ویندوز را با فشار دادن Windows+i باز کنید. یا می توانید روی دکمه Start کلیک راست کرده و “Settings” را در لیست انتخاب کنید.

هنگامی که برنامه Settings باز شد، در ویندوز 10، روی «System» کلیک کنید، سپس «Display» را در نوار کناری انتخاب کنید. در ویندوز 11، روی «System» در نوار کناری کلیک کنید، سپس «Display» را انتخاب کنید.

در بخش «Brightness and Color» در ویندوز 10، به زیر نوار لغزنده روشنایی نگاه کنید و علامت کادر کنار «Automatically adjust contrast based on the displayed content to help improve battery» یا «Change brightness automatically when lighting changes» را بردارید. اگر هر دو گزینه را می بینید، تیک هر دو را بردارید.

در ویندوز 11، روی فلش کوچک کنار نوار لغزنده «Brightness» کلیک کنید تا یک منوی کوچک باز شود، سپس علامت «Help improve battery by optimizing the content shown and brightness» را بردارید.

اگر «Change brightness automatically when lighting changes» را می‌بینید، علامت آن را نیز بردارید.

پس از آن، تنظیمات را ببندید. از این پس، روشنایی صفحه نمایش شما همیشه همانطور که آن را تحت کنترل دستی تنظیم کرده اید، باقی می ماند . محاسبات مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید