ویندوز 11

نحوه تغییر روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11

اگر صاحب یک لپ تاپ ، تبلت یا رایانه همه کاره با ویندوز 11 هستید ، به راحتی می توانید به لطف منوی تنظیمات سریع یا برنامه تنظیمات ، روشنایی صفحه نمایش خود را با چند کلیک (یا ضربه زدن) تغییر دهید . در اینجا نحوه تغییر روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11 را توضیح می دهیم است.

نحوه تغییر روشنایی صفحه با تنظیمات سریع در ویندوز 11

ابتدا روی دکمه تنظیمات سریع در نوار وظیفه خود کلیک کنید ، که یک دکمه مخفی است و نمادهای Wi-Fi ، بلندگو و باتری خود را در گوشه سمت راست مشاهده می کنید.

هنگامی که منوی تنظیمات سریع ظاهر می شود ، نوار لغزنده روشنایی را که دارای نماد خورشید در کنار آن است ، پیدا کنید. کلیک کنید (یا ضربه بزنید) و دایره را روی نوار لغزنده روشنایی بکشید تا روشنایی صفحه نمایش داخلی شما افزایش یا کاهش یابد.

بسته به میزان روشنایی کشویی ، نماد خورشید در یک لمس زیبا بزرگتر یا کوچکتر می شود. وقتی نوار لغزنده را در اختیار دارید ، می توانید منوی تنظیمات سریع را با کلیک بر روی هر نقطه خارج از منو یا انتخاب مجدد دکمه تنظیمات سریع در نوار وظیفه ببندید.

مرتبط: نحوه فعال کردن حالت تاریک در ویندوز 11

نحوه تغییر روشنایی صفحه در تنظیمات ویندوز 11

همچنین می توانید روشنایی صفحه داخلی خود را با استفاده از تنظیمات ویندوز تغییر دهید. ابتدا تنظیمات را با فشار دادن Windows+i روی صفحه کلید خود راه اندازی کنید. پس از باز شدن ، روی “System” در نوار کناری کلیک کنید ، سپس “Display” را انتخاب کنید.

در تنظیمات نمایش سیستم ، به قسمت “Brightness & Color” بروید. در بخش “Brightness” ، از نوار لغزنده برای افزایش یا کاهش روشنایی صفحه نمایش داخلی خود استفاده کنید.

وقتی کارتان تمام شد ، تنظیمات را ببندید. هر زمان که نیاز به تنظیم مجدد روشنایی خود دارید ، مجدداً به Settings > System > Display بروید یا از منوی تنظیمات سریع استفاده کنید.

اگر لغزنده روشنایی شما خاکستری است

اگر صفحه نمایش داخلی ندارید (مانند لپ تاپ یا رایانه لوحی) ، لغزنده روشنایی صفحه در تنظیمات سریع در دسترس نخواهد بود (به رنگ خاکستری). در این حالت ، شما باید از کنترل های فیزیکی مانیتور خود برای تغییر روشنایی صفحه استفاده کنید. برای اطلاع از نحوه انجام این کار ، با وب سایت پشتیبانی یا اسناد پشتیبانی مانیتور خود مشورت کنید. موفق باشید!

مرتبط: نحوه بررسی فعال و اکتیو بودن ویندوز 11

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید