ویندوز 11

نحوه بوت شدن در حالت ایمن در ویندوز 11

اگر در راه اندازی رایانه شخصی ویندوز 11 خود مشکل دارید ، ممکن است راه اندازی مجدد به حالت ایمن انجام شود ، که به طور موقت درایورها و ویژگی ها را غیرفعال می کند تا رایانه شما پایدارتر شود. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نحوه ورود به حالت ایمن در بوت در ویندوز 11

در ویندوز 7 و نسخه های قبلی ، معمولاً می توانید با فشار دادن یک کلید عملکرد (مانند F8) درست بعد از روشن کردن رایانه ، حالت ایمن را شروع کنید. مایکروسافت این ویژگی را در ویندوز 8 حذف کرد زیرا به لطف فناوری های جدید ، زمان راه اندازی بسیار سریع بود تا کسی بتواند قبل از بارگیری ویندوز به سرعت F8 را بفشارد.

مربوط: نحوه جستجوی سریع در ویندوز 11

در عوض ، مایکروسافت برای مواقعی که رایانه شما خراب است و ویندوز به درستی بارگیری نمی شود ، یک راه حل ” شکست خودکار ” طراحی کرد . اگر رایانه شما دو بار پیاپی شروع به کار نکند ، به طور خودکار وارد حالت عیب یابی راه اندازی پیشرفته می شود. می توانید این کار را با روشن کردن رایانه شخصی و سپس فشار دادن دکمه پاور فیزیکی آن درست همانطور که ظاهر لوگوی سازنده را می بینید فشار دهید. این کار را دوبار انجام دهید و یک صفحه راه اندازی پیشرفته “Choose a Option” را مشاهده خواهید کرد. سپس ، دستورالعمل های توصیف شده در بخش زیر را دنبال کنید تا وارد حالت ایمن شوید.

نحوه وارد شدن به حالت ایمن از ویندوز 11

مرتبط: نحوه بررسی مشخصات رایانه شخصی در ویندوز 11

چندین راه مختلف برای راه اندازی مجدد رایانه در حالت “راه اندازی پیشرفته” در ویندوز 11 وجود دارد که به شما امکان می دهد “چند حالت” را بعد از چندین انتخاب انتخاب کنید. آسانترین راه؟ منوی Start را باز کرده و روی نماد قدرت در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید. سپس کلید Shift را روی صفحه کلید خود نگه دارید و روی “Restart” کلیک کنید.

متناوبا ، می توانید راه طولانی به حالت ایمن را از طریق برنامه تنظیمات آغاز کنید. ابتدا تنظیمات را با فشردن Windows+i اجرا کنید (یا می توانید با جستجو در Start آن را پیدا کنید). وقتی تنظیمات باز می شود ، روی “System” در نوار کناری کلیک کنید و سپس “Recovery” را انتخاب کنید.

در گزینه های بازیابی ، گزینه “Advanced Startup” را پیدا کرده و دکمه “Restart Now” را در کنار آن کلیک کنید.

ویندوز با یک کادر محاوره ای بازشو تأیید می کند که از شما می خواهد قبل از راه اندازی مجدد کار خود را ذخیره کنید. وقتی آماده شدید ، روی “Restart Now” کلیک کنید.

پس از آن ، ویندوز خاموش می شود و دوباره به یک صفحه آبی رنگ با عنوان “Choose a Option” ، با چندین گزینه در یک لیست مختصر ، راه اندازی مجدد می شود. “Troubleshoot” را انتخاب کنید.

در عیب یابی ، “Advanced Options” را انتخاب کنید.

در گزینه های پیشرفته ، “Startup Settings” را انتخاب کنید.

در تنظیمات راه اندازی ، روی “Restart” کلیک کنید.

رایانه به منوی “Startup Settings” با نه گزینه شماره گذاری مجدد راه اندازی می شود . کلید “4” را در صفحه کلید خود برای حالت ایمن ، “5” را برای حالت ایمن با شبکه یا “6” را برای حالت ایمن با خط فرمان فشار دهید.

به طور کلی ، شما می خواهید 4 یا 5 را در اینجا فشار دهید ، اما اگر در خط فرمان Windows خوب هستید ، 6 می تواند برای عیب یابی پیشرفته مفید باشد.

پس از انتخاب خود ، بالاخره ویندوز به حالت ایمن راه اندازی می شود. وضوح تصویر صفحه نمایش شما پایین تر است و ویندوز تصویر دسکتاپ شما را با یک پس زمینه مشکی که در گوشه ها عبارت “Safe Mode” نوشته است جایگزین می کند.

در این مرحله ، می توانید هر کار عیب یابی را که برای انجام آن نیاز دارید انجام دهید. پس از اتمام کار ، کافی است رایانه ویندوز 11 خود را مانند همیشه راه اندازی مجدد (یا خاموش ) کنید. اگر همه چیز خوب پیش رفت و مشکل شما برطرف شد ، وقتی دفعه بعد راه اندازی مجدد می کنید ، به حالت معمولی غیر ایمن ویندوز باز می گردید. موفق باشید!

مرتبط: نحوه خاموش کردن رایانه در ویندوز 11

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید