ویندوز 11

نحوه ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ در ویندوز 11

چه دسکتاپ شما از حد مجاز نمادهای خود فراتر رفته باشد، یا بخواهید فایل ها را در جایی قرار دهید که بتوانید به سرعت به آنها دسترسی داشته باشید، ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ در ویندوز 11 آسان است. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید.

نحوه ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ

برای ایجاد یک پوشه جدید روی دسکتاپ خود با یک منوی گرافیکی، از منوی کلیک راست رایانه شخصی خود استفاده کنید.

مرتبط: 4 راه برای تغییر نام پرونده ها و پوشه ها در ویندوز 10

با دسترسی به دسکتاپ رایانه شخصی ویندوز 11 خود شروع کنید . یک راه سریع برای انجام این کار با میانبر صفحه کلید Windows+D است.

در دسکتاپ، روی هر جای خالی کلیک راست کرده و New > Folder را از منو انتخاب کنید.

ویندوز 11 یک پوشه جدید روی دسکتاپ شما ایجاد می کند. با استفاده از صفحه کلید خود، یک نام برای پوشه خود تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

و پوشه شما اکنون روی دسکتاپ شما آماده است. برای ایجاد پوشه های بیشتر این فرآیند را تکرار کنید. و اگر نام پوشه پیش فرض را دوست ندارید، می توانید آن نام را به چیزی که دوست دارید تغییر دهید.

مطالب مرتبط: نحوه تنظیم میانبر صفحه کلید برای باز کردن یک پوشه در ویندوز 11

نحوه ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ در خط فرمان

اگر دستورات را برای انجام اقدامات ترجیح می دهید، از برنامه Windows Terminal ویندوز 11 برای ایجاد یک پوشه روی دسکتاپ خود استفاده کنید.

با باز کردن برنامه Windows Terminal در رایانه شخصی خود شروع کنید. برای انجام این کار، منوی “شروع” را باز کنید، “Windows Terminal” را جستجو کنید و روی برنامه در نتایج جستجو کلیک کنید.

در ترمینال ویندوز، می توانید از پوسته PowerShell یا Command Prompt برای ایجاد یک پوشه جدید استفاده کنید. در هر پوسته، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

در این دستور Cدرایوی را که ویندوز را در آن نصب کرده اید جایگزین کنید. و mahesنام کاربری خود را جایگزین کنید. این دستور دسکتاپ شما را به دایرکتوری فعلی تبدیل می کند .

cd C:\Users\mahes\Desktop

در مرحله بعد دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در این دستور، My New Folderنامی را که می خواهید به پوشه جدید خود اختصاص دهید جایگزین کنید. نقل قول های دوگانه را در اطراف نام پوشه همانطور که هست نگه دارید.

mkdir "My New Folder"

و بس. پوشه جدید شما اکنون روی دسکتاپ شما ایجاد شده است. برای دسترسی سریع به دسکتاپ و مشاهده پوشه جدید ساخته شده، Windows+D را فشار دهید. لذت بردن!


عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید