ویندوز 11

نحوه آزمایش میکروفون در ویندوز 11

اگر میکروفون متصل به رایانه ویندوز 11 شما بسیار بلند است ، خیلی بی صدا است یا فقط کار نمی کند ، راهی مفید برای آزمایش دستگاه ورودی صوتی شما و بررسی سطح ورودی آن در تنظیمات ویندوز وجود دارد. ما به شما نشان می دهیم که چگونه انجام دهید.

آزمایش میکروفون در ویندوز 11

مرتبط: نحوه جستجوی سریع در ویندوز 11

ابتدا مطمئن شوید که میکروفونی که می خواهید آزمایش کنید معمولاً از طریق بلوتوث یا USB به رایانه شما وصل است. همچنین می توانید میکروفونی را که در دستگاه شما تعبیه شده است آزمایش کنید. بعد ، روی نماد بلندگو در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه کلیک راست کنید. در منوی باز شده ، “Sound Settings” را انتخاب کنید.

تنظیمات ویندوز به صفحه System> Sound باز می شود. در آن صفحه ، به قسمت «ورودی» بروید و روی دکمه سمت چپ (فلش) کنار میکروفون که می خواهید آزمایش کنید ، کلیک کنید.

در صفحه “Properties” میکروفونی که انتخاب کرده اید ، به پایین بروید و قسمت “Test Your Microphone” را پیدا کنید. روی دکمه “Start Test” کلیک کنید و سپس با صدای معمولی با میکروفون صحبت کنید.

اگر همه چیز خوب است ، یک نوار آبی در نوار لغزنده “Input Volume” مشاهده می کنید که هنگام صحبت به چپ و راست تکان می خورد. اگر خط آبی را به سمت چپ و راست نمی بینید ، ممکن است میکروفون توسط ویندوز به درستی تشخیص داده نشود یا از کار افتاده باشد.

پس از اتمام آزمایش ، نتیجه را در کنار دکمه “Start Test” مشاهده خواهید کرد. نتیجه به عنوان درصدی از کل حجم ورودی که ویندوز تشخیص داده است ارائه می شود.

در حالت ایده آل ، می خواهید هنگامی که به طور عادی صحبت می کنید ، نتیجه در حدود 75 درصد باشد. اگر به 100 reach برسید ، صدا اعوجاج می شود و هر چیزی کمتر از 50 probably احتمالاً خیلی آرام است.

اگر میکروفون شما بسیار بی صدا است ، روی نوار لغزنده “Input Volume” کلیک کنید و صدا را افزایش دهید. به همین ترتیب ، اگر میکروفون شما خیلی بلند به نظر می رسد ، با استفاده از نوار لغزنده “Input Volume” صدا را کاهش دهید.

سپس ، در صورت لزوم ، دوباره روی “Start Test” کلیک کنید تا مطمئن شوید که میکروفون خود را روی سطح ورودی مناسب تنظیم کرده اید.

عیب یابی

اگر در حین آزمایش میکروفون هیچ فعالیت میکروفونی مشاهده نمی کنید ، ابتدا میکروفون خود را قطع و وصل کنید (در صورت امکان). اگر این کار نمی کند ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. وقتی دوباره وارد سیستم شدید ، دوباره آزمایش میکروفون را اجرا کنید.

مربوط: نحوه تغییر اندازه و سبک نشانگر ماوس در ویندوز 11

و اگرچه این روزها غیرمعمول است ، ممکن است نیاز به نصب درایور میکروفون داشته باشید. میکروفون یا هدست خود را در اسناد جستجو کنید تا ببینید راننده مورد نیاز است یا خیر. اگر چنین است ، به احتمال زیاد می توانید درایور را از وب سایت پشتیبانی رسمی محصول بارگیری کنید که بسته به شرکت و محصول متفاوت است. قبل از بارگیری درایورها ، کاملاً مطمئن شوید که وب سایت رسمی محصول است و سپس قبل از اجرای درایور ، اسکن بدافزار را روی فایل های بارگیری شده اجرا کنید. بسیاری از وب سایت های راننده جعلی وجود دارد که بدافزارها را توزیع می کنند. موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید