مک

نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در مک

گاهی اوقات شما نیاز به چاپ یک سند دارید ، اما چاپگر در دسترس ندارید — یا می خواهید آن را برای پرونده های خود در یک فرمت پایدار ذخیره کنید که هرگز تغییر نخواهد کرد. در این حالت ، می توانید در یک فایل PDF چاپ کنید. خوشبختانه ، macOS انجام این کار را تقریبا از هر برنامه ای آسان می کند. در ادامه نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در مک به شما آموزش می دهیم.

مرتبط: نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در ویندوز 10

سیستم عامل Macintosh اپل (macOS) از زمان اصلی سیستم عامل Mac OS X Public Beta به مدت 20 سال شامل پشتیبانی سطح سیستم برای فایلهای PDF است. ویژگی چاپگر PDF تقریباً در هر برنامه ای که امکان چاپ مانند Safari ، Chrome ، صفحات یا Microsoft Word را می دهد در دسترس است. 

نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در مک

سندی را که می خواهید در یک فایل PDF چاپ کنید باز کنید. در نوار منو در بالای صفحه ، File > Print را انتخاب کنید.

Print to PDF on Mac

یک گفتگوی چاپ باز می شود. دکمه چاپ را نادیده بگیرید. در نزدیکی پایین پنجره چاپ ، منوی کشویی کوچک با عنوان “PDF” را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

Print to PDF on Mac

در منوی کشویی PDF گزینه ، “Save as PDF” را انتخاب کنید.

Print to PDF on Mac

گفتگوی ذخیره باز می شود. نام پرونده مورد نظر خود را تایپ کرده و مکان را انتخاب کنید (مانند اسناد یا دسک تاپ) ، سپس روی “Save” کلیک کنید.

Print to PDF on Mac

سپس سند چاپ شده به عنوان فایل PDF در محلی که شما انتخاب کرده اید ذخیره می شود. اگر بر روی فایل PDF که اخیراً ایجاد کرده اید دو بار کلیک کنید ، باید در صورت چاپ آن روی کاغذ ، سند نحوه ظاهر آن را ببینید.

نتایج چاپ PDF در macOS انجام می شود

از آنجا می توانید آن را در هر کجا که دوست دارید کپی کنید ، از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید یا شاید آن را برای مراجعه بعدی ذخیره کنید. به شما بستگی دارد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید