مک

نحوه مشاهده مدل و سال تولید مک

هنگامی که به پشتیبانی از Mac خود نیاز دارید – یا مایلید نوعی ارتقا را نصب کنید – معمولاً باید مدل و سال مک مورد استفاده خود را دقیقاً بدانید و مشاهده کنید. در اینجا نحوه سریع فهمیدن آورده شده است.

مشاهده مدل و سال تولید مک

مرتبط: نحوه حذف نصب برنامه ها در مک

ابتدا بر روی منوی “Apple” در گوشه صفحه کلیک کنید و “About This Mac” را انتخاب کنید.

نحوه مشاهده مدل و سال تولید مک

پنجره ای باز می شود که خلاصه مشخصات مک شما را نشان می دهد. به دنبال اولین خط در زیر نام و شماره نسخه macOS باشید. این نام مدل و سال Mac شما را نشان می دهد. در این مثال ، نام مدل “مک بوک پرو (13 اینچ ، M1 ، 2020)” است.

مرتبط: نحوه پاک کردن سریع همه اعلان ها در مک

نام مدلهای مدرن Mac معمولاً از انواع Mac و به دنبال آن اندازه صفحه نمایش و زمان انتشار آن تشکیل شده است. بنابراین ممکن است چیزی مانند “آی مک (Retina 5K و 27 اینچی ، اواخر 2015)” یا “مک بوک ایر (13 اینچ ، 2017)” را ببینید.

نحوه مشاهده مدل و سال تولید مک

(اگر در هنگام دریافت کمک از پشتیبانی مشتری اپل نیاز به ارائه جزئیات بیشتر دارید ، نمایندگان اپل همچنین ممکن است از شما شماره سریال Mac خود را نیز بخواهند که در این پنجره نیز ذکر شده است اما به دلیل حفظ حریم خصوصی در مثال ما تار است.)

اگر می خواهید نمای جزئی تری داشته باشید ، روی دکمه “System Information” دقیقاً در زیر لیست مشخصات کلیک کنید.

نحوه مشاهده مدل و سال تولید مک

در بخش «Hardware» اطلاعات سیستم ، نام مدل Mac ، شناسه مدل و شماره سریال Mac خود را مشاهده خواهید کرد. “model identifier” که در اینجا ذکر شده بیشتر یک نام خانوادگی برای گروهی از مدل های مشابه Mac است که برای اهداف نرم افزاری استفاده می شود و خاصیت آن کمتر از “model name” است.

نحوه مشاهده مدل و سال تولید مک

پس از پایان کار ، “System Information” را ببندید. هر زمان که لازم بود دوباره آن را بررسی کنید ، فقط به “About This Mac” در فهرست Apple مراجعه کنید. خیلی آسان!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید