مک

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در مک

با شروع macOS Monterey ، حالت کم مصرف، روشنایی صفحه و سرعت ساعت مک شما را کاهش می دهد تا مک شما بی صداتر شود و باتری آن بیشتر دوام بیاورد. در اینجا نحوه فعال کردن آن آمده است.

حالت کم مصرف در مک چه می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، حالت Low Power با کم کردن روشنایی صفحه و کاهش سرعت ساعت پردازنده در مک مصرف انرژی را کاهش می دهد. صفحه نمایش تیره تر به نظر می رسد و عملکرد برنامه ها در مک کندتر از حد معمول می شود.

هدف آن این است که Mac بی‌صداتر کار کند و تا حدودی شبیه  حالت کم مصرف در آیفون است . متأسفانه، نمی‌توانید آستانه درصد باتری خاصی را برای حالت کم مصرف انتخاب کنید تا به طور خودکار در مک وارد شود.

کدام مک ها از حالت کم مصرف پشتیبانی می کنند؟

مطالب مرتبط: نحوه کپی و پیست کردن در مک

اپل حالت کم مصرف را در macOS 12 Monterey یا به‌روزرسانی جدیدتر در حال اجرا در مک بوک (اوایل 2016 به بعد) و مک بوک پرو (اوایل 2016 به بعد) ارائه می‌کند. از دسامبر 2021، هیچ یک از مدل های مک بوک ایر اپل از حالت کم مصرف پشتیبانی نمی کند. این ممکن است در آینده تغییر کند.

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در مک

هنگام استفاده از مک خود با باتری و وصل به آداپتور برق، می توانید از حالت کم مصرف استفاده کنید. برای شروع، روی منوی Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و «System Preferences» را انتخاب کنید.

در تنظیمات سیستم، روی «Battery» کلیک کنید.

در تنظیمات برگزیده باتری، به نوار کناری سمت چپ نگاه کنید و دوباره “Battery” را انتخاب کنید. سپس، کادر کنار «Low Power Mode» را در قسمت سمت راست علامت بزنید.

اگر می‌خواهید هنگام شارژ شدن مک از حالت کم مصرف استفاده کنید، روی منوی «Power Adapter» در نوار کناری کلیک کنید. سپس، کادر کنار «Low Power Mode» را علامت بزنید.

در هر زمان می توانید روی نماد باتری در گوشه نوار منو کلیک کنید و نشان می دهد که حالت کم مصرف فعال است یا خیر. برای غیرفعال کردن حالت کم مصرف، باید دوباره به منوی باتری یا منوی آداپتور برق در تنظیمات برگزیده سیستم بروید تا علامت کادر «Low Power Mode» را بردارید. موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید