ویندوز 10

نحوه بررسی فضای خالی دیسک ( درایو) در ویندوز 10

ممکن است گاهی اوقات احساس کنید که هیچ فضای دیسک کافی ندارید. هر برنامه ای که نصب می کنید حجم با ارزش را در درایو اصلی شما را مصرف می کند و ممکن است در نهایت تمام شود. در اینجا بررسی فضای خالی دیسک ( درایو) در ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم.

File Explorer را باز کنید. برای انجام سریع این کار ، Windows + E را فشار دهید. اگر File Explorer در آنجا پین شده است ، روی نماد پوشه در نوار وظیفه خود کلیک کنید. همچنین می توانید File Explorer را در منوی Start خود پیدا کنید.

Free Disk Space on Windows 10

روی ” This PC ” در ستون سمت چپ کلیک کنید.

Free Disk Space on Windows 10

در قسمت ” Devices and Drives ” ، حجم اصلی سیستم (C) و سایر درایوهای رایانه را مشاهده خواهید کرد. ویندوز مقدار فضای دیسک رایگان موجود در درایو را مستقیماً زیر نام درایو نشان می دهد.

Free Disk Space on Windows 10

به طور کلی ، ویندوز برای انجام بهینه نیاز به حداقل چند گیگابایت فضای ذخیره سازی خالی دارد . به عنوان مثال ، از این استفاده می کند تا برنامه های مهم و حافظه مجازی را روی دیسک ذخیره کند ، که این کار باعث سرعت بخشیدن به عملکرد ویندوز می شود.

مرتبط: بازیابی رمز صفحه ورود ویندوز 10

اگر فضای کمی دارید ، با حذف برنامه هایی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید ، فضای ذخیره سازی را آزاد کنید . همچنین ، ویندوز 10 شامل یک ابزار مفید “Free Up Space” است که به شما در تمیز کردن هارد دیسک کمک می کند .

اگر سوالی در مورد بررسی فضای خالی درایو در ویندوز 10 دارید تو بخش نظرات بپرسید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید