مک

نحوه بررسی فضای خالی درایو در مک

همه ما نگران این هستیم که محدوده فضای ذخیره سازی مک خود را از دست بدهیم. ما به فضا برای بارگیری برنامه های جدید ، نصب به روزرسانی ها و ذخیره کردن کارهای خلاقانه خود نیاز داریم. در ادامه نحوه بررسی فضای خالی درایو در مک را توضیح می دهیم.

بررسی فضای خالی درایو در مک با Finder

ابتدایی ترین روش برای بررسی فضای خالی دیسک در Mac استفاده از Finder است. با فشار دادن Command + N یا انتخاب File> New Finder Window در نوار فهرست ، یک پنجره Finder جدید باز کنید.

در پنجره ای که باز می شود ، روی درایو مورد نظر خود در نوار کناری کلیک کنید. در پایین پنجره خواهید دید که چقدر فضای درایو باقی مانده است.

نحوه بررسی فضای خالی درایو در مک

با کلیک روی نام درایو در نوار کناری پنجره Finder می توانید این مرحله را با هر درایو متصل به Mac خود تکرار کنید. 

مرتبط: نقد و بررسی مک بوک پرو 13 اینچ 2020 اپل ( MacBook Pro 13 )

استفاده از About This Mac

از آنجا که سیستم عامل 10.7 Mac ، اپل همچنین یک ابزار داخلی برای مشاهده هر دو فضای دیسک خالی و استفاده دقیق از دیسک را می توان از طریق پنجره “About This Mac” مشاهده کرد. در اینجا نحوه دیدن آن آورده شده است.

ابتدا بر روی منوی “Apple” در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و “About This Mac” را انتخاب کنید.

در پنجره ای که ظاهر می شود ، روی دکمه “Storage” کلیک کنید. (بسته به نسخه macOS شما ، ممکن است به جای یک دکمه مانند یک برگه باشد).

نحوه بررسی فضای خالی درایو در مک

پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که فضای دیسک موجود برای همه درایوهای ذخیره سازی شما ، از جمله هارد دیسک ها ، SSD ها و درایوهای USB خارجی را لیست می کند. برای هر درایو ، macOS همچنین براساس نوع پرونده در یک نمودار نوار افقی ، فضای ذخیره را تجزیه می کند.

اگر ماوس خود را روی نمودار نوار شناور کنید ، macOS برچسب گذاری می کند که هر رنگ به چه معنی است و فضای کلاس پرونده ها چقدر است.

اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در مورد نوع فایل ها بیشترین فضای را داشته باشید ، روی دکمه “Manage” کلیک کنید. پنجره ای که ظاهر می شود شامل یک صفحه “Recommendations” پر از ابزار است که به شما امکان می دهد با تمیز کردن پرونده هایی که دیگر نیازی به آن ندارید ، فضای دیسک را آزاد کنید ، از جمله اینکه به طور مرتب سطل آشغال خود را خالی کنید .

در همان پنجره ، می توانید بر روی هر یک از گزینه های موجود در نوار کناری کلیک کنید تا استفاده دیسک براساس نوع پرونده مشاهده شود.

نحوه بررسی فضای خالی درایو در مک

این رابط همچنین به شما امکان می دهد پرونده های مهم را حذف کنید ، بنابراین مراقب باشید. 

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید