ویندوز 10

نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10

هنگام تنظیم مجدد رایانه شخصی قابل تبدیل به فرم تبلت ، به طور پیش فرض ، ویندوز 10 به طور خودکار به حالت تبلت تغییر حالت می دهد. اگر ترجیح می دهید حالت Tablet را به صورت دستی روشن یا خاموش کنید ، روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. در اینجا نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10 آماده است.

روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10 با استفاده از Action Center

اگر می خواهید حالت رایانه لوحی را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید ، Action Center ویندوز 10 احتمالاً سریع ترین راه است. 

مرتبط:نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار آیتونز در ویندوز 10

ابتدا با ضربه زدن یا کلیک کردن روی دکمه اعلانات در گوشه نوار وظیفه ، “Action Center” را باز کنید. هنگامی که منوی Action Center ظاهر شد ، دکمه “Tablet Mode” را انتخاب کنید.

نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10

این دکمه به عنوان ضامن کار می کند: اگر هنگام استفاده از حالت تبلت روشن باشد ، دکمه آن را روشن است. اگر حالت تبلت خاموش باشد ، همان دکمه خاموش است.

با استفاده از تنظیمات ویندوز ، حالت Tablet را تغییر دهید

همچنین می توانید با استفاده از تنظیمات ویندوز حالت رایانه لوحی را فعال یا غیرفعال کنید. ابتدا “تنظیمات” را باز کنید ، سپس به System > Tablet بروید.

نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10

در تنظیمات “Tablet” ، گزینه “Change additional tablet settings” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

در “Change additional tablet settings” ، سوئیچی با عنوان “Tablet mode” را مشاهده خواهید کرد. برای فعال کردن حالت رایانه لوحی ، آن را “On” کنید و برای غیرفعال کردن حالت رایانه لوحی آن را “Off” کنید.

پس از آن ، از تنظیمات خارج شوید. و به یاد داشته باشید که همیشه می توانید با استفاده از میانبر Action Center که در قسمت قبلی نشان داده شده است ، خیلی سریعتر حالت تبلت را تغییر دهید. خوش بگذره!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید