ویندوز 10

نحوه خارج شدن از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10

اگر نتوانید ویندوز 10 را به طور عادی شروع کنید ، راه اندازی ویندوز 10 در حالت ایمن ( سیف مود ) ایده خوبی است و باید عیب یابی کنید. در اینجا نحوه خارج شدن و خروج از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10 آورده شده است.

مرتبط: نحوه بستن اجباری برنامه های هنگ کرده در ویندوز 10

حالت ایمن ( سیف مود ) چیست؟

حالت ایمن در واقع یک سرویس عیب یابی است . اگر از درایورهای سخت افزاری ناپایدار استفاده می کنید که باعث می شود صفحه آبی رنگ مرگ  شما دیده شود یا به بدافزار آلوده شده اید ، راه اندازی ویندوز 10 در حالت ایمن به شما امکان می دهد تا کامپیوتر شخصی خود را راه اندازی کنید تا به ریشه اصلی مشکل برسید. . در برخی موارد ، این ممکن است تنها راه شما برای شروع رایانه شخصی خود بدون نصب مجدد ویندوز باشد.

چرا؟ از آنجا که ، هنگامی که ویندوز 10 را در حالت ایمن شروع می کنید ، برنامه های راه اندازی و سایر خدمات پیکربندی شده برای شروع کار راه اندازی نمی شوند ، پشتیبانی سخت افزاری به حداقل می رسد ، وضوح صفحه کاهش می یابد و هیچ نرم افزار یا درایور جانبی فعال نمی شود. در حالت ایمن ، می توانید درایورها را به عقب برگردانید ، تنظیمات مربوط به سیستم را بررسی کنید و نرم افزاری را که ممکن است باعث بروز مشکلات شود ، حذف کنید.

مرتبط: نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در ویندوز 10

نحوه خارج شدن از حالت ایمن در ویندوز 10

اگر می خواهید از حالت ایمن خارج شوید ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که مجدد کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید. می توانید این کار را با کلیک بر روی “نماد ویندوز” در گوشه پایین سمت چپ برای باز کردن منوی “Start” ، انتخاب “Power” ، و سپس “Restart” انجام دهید.

نحوه خارج شدن از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10

وجود دارد روش های دیگر برای راه اندازی مجدد کامپیوتر شما ، مانند اجرای shutdown /rاز خط فرمان. صرف نظر از روشی که شما انتخاب می کنید ، از شما خواسته می شود ویندوز 10 را بطور معمول از راه اندازی مجدد شروع کنید.

همچنین می توانید بدون علامت شروع مجدد را به صورت عادی شروع کنید. برای انجام این کار ، با فشار دادن Windows + R ، پنجره “Run” را باز کنید. پس از باز کردن ، “msconfig” را در کادر نوشتاری کنار “Open” تایپ کرده و روی “OK” کلیک کنید.

نحوه خارج شدن از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10

در پنجره ظاهر شده ، برگه “Boot” را انتخاب کنید.

نحوه خارج شدن از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10

در آخر ، در بخش “Boot Options” ، کادر کنار “Safe Boot” را بردارید و بر روی “OK” کلیک کنید.

نحوه خارج شدن از حالت ایمن ( Safe Mode ) در ویندوز 10

اکنون ، هنگام شروع مجدد ، شما از حالت ایمن خارج خواهید شد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید