ویندوز 10

نحوه تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10

اکنون ویندوز 10 به شما امکان می دهد از برنامه خروجی صدا و ورودی دستگاه استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک برنامه صدا را از طریق هدفون پخش کنید و برنامه دیگری آن را از طریق بلندگوها پخش کند. در ادامه نحوه تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10 را توضیح می دهیم.

این ویژگی در آپدیت آوریل 2018 ویندوز 10 اضافه شده است . در ویندوز 7 ، اگر برنامه مورد نظر گزینه های انتخاب دستگاه صدای خاص خود را ندارد ، به برنامه های شخص ثالث مانند Audio Router یا CheVolume نیاز دارد .

تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10

برای یافتن این گزینه ها در ویندوز 10 ، پنل تنظیمات صدا را باز کنید. می توانید روی نماد بلندگو در قسمت اعلانات خود کلیک راست کنید و سپس “Open Sound Settings” را انتخاب کنید یا به Settings > System > Sound بروید.

 نحوه تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10

در تنظیمات صدا ، به بخش “Other Sound Options” بروید و سپس روی گزینه “App Volume And Device Preferences” کلیک کنید.

در بالای صفحه ، می توانید دستگاه های خروجی و ورودی پیش فرض و همچنین حجم اصلی سیستم را انتخاب کنید.

مرتبط: نحوه چاپ و پرینت گرفتن PDF ( پی دی اف ) در ویندوز 10

در زیر آن ، گزینه هایی برای پیکربندی سطح میزان صدا در هر برنامه خاص و همچنین خروجی صدا و دستگاه های ورودی که هر برنامه استفاده می کند را خواهید یافت. سطح صدای برنامه به عنوان درصدی از میزان صدای اصلی شما پیکربندی شده است. به عنوان مثال ، اگر میزان صدای اصلی خود را روی 10 و کروم را روی 100 تنظیم کنید ، Chrome در سطح صدای 10 پخش می شود. اگر میزان صدای اصلی خود را روی 10 و کروم را روی 50 تنظیم کنید ، Chrome در سطح صدای 5 پخش می شود.

 نحوه تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10

اگر برنامه ای در این لیست وجود ندارد ، ابتدا باید آن را راه اندازی کنید – و شاید شروع به پخش یا ضبط صدا در آن کنید.

در سمت راست نوار لغزنده میزان صدا برای هر برنامه ، روی منوی کشویی “Output” یا “Input” کلیک کنید تا یک خروجی یا دستگاه ورودی متفاوت به برنامه اختصاص دهید. به عنوان مثال ، شما می توانید یک صدای خروجی برنامه به هدفون و سایر برنامه ها صدا را به بلندگوهای خود داشته باشید. یا می توانید از دستگاه های ضبط مختلف برای برنامه های مختلف استفاده کنید.

برای اعمال تغییرات ممکن است مجبور شوید برنامه را ببندید و دوباره باز کنید. با این حال ، Windows میزان صدا و دستگاه های صوتی را که به برنامه های جداگانه اختصاص می دهید به خاطر می آورد و هر زمان که برنامه را راه اندازی می کنید ، تنظیمات خودکار را به طور خودکار اعمال می کند.

 نحوه تنظیم خروجی صدا برنامه ها در ویندوز 10

اگر فقط می خواهید دستگاه پخش صدا پیش فرض خود را در ویندوز 10 تنظیم کنید ، می توانید این کار را مستقیماً از نماد صدا در قسمت اعلان خود انجام دهید. روی نماد بلندگو کلیک کنید ، روی نام دستگاه صوتی پیش فرض فعلی خود در فهرست کلیک کنید و سپس روی دستگاهی که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید. این تغییر روی همه برنامه های تنظیم شده برای استفاده از دستگاه “پیش فرض” تأثیر می گذارد.

مرتبط: نحوه دریافت تم های سفارشی در ویندوز 10 با Stardock Curtains

عملکرد این پنجره جدید “میزان صدا و تنظیمات برنامه” بسیار شبیه Volume Mixer قدیمی است که به شما امکان می دهد میزان میزان صدا را برای برنامه های جداگانه تنظیم کنید . با این حال ، میکسر میزان صدا هرگز به شما اجازه نمی دهد دستگاه های صوتی را برای برنامه ها انتخاب کنید.

ابزار سنتی Volume Mixer همچنان در ویندوز 10 موجود است – روی نماد بلندگو در قسمت اعلانات خود راست کلیک کرده و “Open Volume Mixer” را برای راه اندازی انتخاب کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید