مایکروسافت وردمکویندوز

نحوه ذخیره و تبدیل کردن سند ورد به عکس ( JPEG) در ویندوز و مک

ممکن است زمانی فرا برسد که شما ترجیح دهید یک سند وردرا به عنوان تصویری به اشتراک بگذارید که هرکسی بتواند باز کند. متأسفانه ، شما نمی توانید یک سند را به عنوان JPEG ذخیره کنید ، اما چند راه حل ساده دیگر نیز وجود دارد. در ادامه چند روش برای تبدیل کردن یک سند ورد به صورت عکس JPEG را به شما آموزش می دهیم. 

تبدیل یک صفحه ورد به JPEG

اگر یک سند ورد دارید که تنها یک صفحه واحد است یا می خواهید فقط یک صفحه خاص از یک سند طولانی تر را ذخیره کنید ، می توانید از نرم افزار عکس صفحه نمایش مانند Snip & Sketch برای Windows یا برنامه Screenshot Mac استفاده کنید.

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که روی سند ورد خود بزرگنمایی کنید تا کل صفحه روی صفحه قابل مشاهده باشد. می توانید این کار را با تنظیم کشویی زوم در نوار وضعیت به سمت نماد منهای انجام دهید. هیچ توصیه دقیقی در مورد درصد وجود ندارد — فقط مطمئن شوید که کل سند قابل مشاهده است.

مرتبط:نحوه زوم کردن و بزرگنمایی در مایکروسافت ورد

بزرگنمایی و خارج کردن Word Doc GIF

بعد در نوار جستجوی ویندوز “Snip & Sketch” را تایپ کنید. ابزار Snip & Sketch را باز کنید و سپس “New” را انتخاب کنید یا Cmd + Shift + 4 را روی Mac فشار دهید تا برنامه Screenshot باز شود.

شروع یک عمل اسلیپ و طرح جدید

Crosshairs روی صفحه شما ظاهر می شود. برای گرفتن کل صفحه سند ورد ، کلیک کنید و روی صفحه بکشید.

در مرحله بعد ، اگر از Snip & Sketch در Windows استفاده می کنید ، نماد فلاپی دیسک را انتخاب کنید تا تصویر را ذخیره کنید. کاربران مک File> Export را انتخاب می کنند.

فلاپی دیسک برای ذخیره

 “JPEG” را از لیست نوع پرونده انتخاب کنید. در آخر ، روی “Save” کلیک کنید.

به عنوان JPEG ذخیره کنید

تبدیل سند ورد به پی دی اف و سپس به عکس در ویندوز

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، شما نمی توانید یک پرونده Doc را مستقیماً به JPEG تبدیل کنید. با این حال ، می توانید سند Word خود را به PDF و سپس به JPEG تبدیل کنید .

برای تبدیل یک Word Word به PDF ، سند را باز کرده و زبانه “File” را انتخاب کنید.

برگه پرونده را انتخاب کنید

در مرحله بعد “Save As” را در کادر سمت چپ و سپس “Browse” انتخاب کنید.

دکمه ذخیره به عنوان را کلیک کنید

در File Explorer ، محلی را که می خواهید فایل را ذخیره کنید و نام آن را انتخاب کنید ، انتخاب کنید. فلش کنار “Save as Type” را انتخاب کنید و از فهرست کشویی “PDF” انتخاب کنید.

ذخیره به عنوان pdf

اکنون پرونده شما به صورت PDF ذخیره می شود.

برای تبدیل PDF خود به JPEG ، باید نرم افزار مبدل رایگان مایکروسافت را بارگیری کنید. برنامه فروشگاه مایکروسافت را باز کرده و “PDF to JPEG” را در نوار جستجو وارد کنید. اولین گزینه را انتخاب کنید.

pdf به فروشگاه jpeg

در صفحه بعد اطلاعاتی درباره نرم افزار نمایش داده می شود.  آن را بخوانید و سپس “Get” را انتخاب کنید.

دریافت نرم افزار رایگان

این نرم افزار بصورت خودکار نصب می شود. آن را باز کرده و روی “Select File” در بالای پنجره کلیک کنید.

فایل را انتخاب کنید

به مکان PDF خود بروید و آن را انتخاب کنید. سپس پرونده در برنامه مبدل PDF به JPEG باز خواهد شد. با باز کردن آن ، روی “Select Folder” کلیک کنید.

پوشه را انتخاب کنید

Windows Explorer دوباره ظاهر می شود. به محلی که مایلید فایل جدید را ذخیره کنید بروید و سپس بر روی دکمه “Select Folder” کلیک کنید.

پوشه را در اکسپلورر انتخاب کنید

در آخر ، “Convert” را انتخاب کنید.

تبدیل

اکنون PDF شما به JPEG تبدیل می شود.

تبدیل سند ورد به PDF و سپس به عکس در مک

مراحل تبدیل Word Doc به PDF در Mac دقیقاً مشابه مراحل ذکر شده در قسمت قبلی است. با این حال ، مک با برنامه ای به نام “Preview” همراه است که می تواند تبدیل PDF را به JPEG را انجام دهد ، بنابراین هیچ نرم افزاری اضافی در اینجا لازم نخواهد بود.

مراحل قبلی را برای تبدیل سند Word خود به PDF تکرار کنید. با آماده شدن پرونده PDF خود ، بر روی پرونده راست کلیک کنید ، “Open With” را از فهرست انتخاب کرده و “Preview” را انتخاب کنید.

پیش نمایش را از فهرست انتخاب کنید

در سمت چپ بالای پنجره ، “File” را انتخاب کنید. یک منوی کشویی ظاهر می شود. در اینجا “Export” را انتخاب کنید.

گزینه Export از منوی File

یک پنجره جدید ظاهر خواهد شد. برای نشان دادن لیستی از گزینه ها ، روی پیکان کنار “Format” کلیک کنید. “JPEG” را از لیست انتخاب کنید. پس از آن ، “Save” را انتخاب کنید.

صادرات به عنوان JPEG

اکنون PDF شما به JPEG تبدیل می شود.

احساس می کنید که تمام این مراحل برای تبدیل سند ورد خود به عکس JPEG طولانی است؟ چندین مبدل Word-to-JPEG به صورت آنلاین وجود دارند که واقعاً خوب کار می کنند. می توانید از آن ها هم استفاده کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید