سافاریمک

نحوه بزرگ کردن فونت های کوچک مرورگر سافاری در مک

آیا با خواندن فونت های کوچک سافاری در مک خود مشکلی دارید؟ با تغییر سریع تنظیمات Safari به راحتی می توان کوچکترین فونت های سافاری را بزرگتر کرد. در اینجا نحوه انجام این کار را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

بزرگ کردن فونت های کوچک مرورگر سافاری در مک

در Safari ، ممکن است با افزایش یا کاهش اندازه قلم از طریق وب سایت با استفاده از میانبرهای صفحه کلید Command + Plus (“+”) و Command + Minus (“-“) آشنا باشید .

مرتبط: نحوه فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب در سافاری مک

 اما اگر نمی خواهید برای هر سایتی با این تنظیمات درگیر باشید ، سافاری به شما امکان می دهد حداقل اندازه قلم را افزایش دهید و برای همه وب سایت هایی که بازدید می کنید اعمال شود.

این همان ویژگی صفحه بزرگنمایی سافاری است . در حالی که ویژگی بزرگنمایی هم محتوا و هم متن را بزرگ می کند ، ویژگی اندازه قلم قالب اصلی صفحه را حفظ می کند .

مرتبط: نحوه تغییر صفحه اصلی مرورگر وب سافاری در مک

برای شروع ، مرورگر سافاری را در مک خود باز کنید. روی «Safari» در نوار منوی بالا کلیک کنید و از فهرست کشویی «Preferences» را انتخاب کنید.

در Safari Preferences ، روی برگه “Advanced” کلیک کنید.

در زبانه “Advanced” ، بخش “Accessibility” را پیدا کرده و علامت تأیید را در کنار “Never Use Font Sized Smileer Than” کلیک کنید. در فهرست کشویی ، اندازه قلمهای “14” ، “18” یا “24” را انتخاب کنید.

اگر خواندن متن برای شما بسیار دشوار است ، با اندازه قلم 24 همراه شوید ، که اندازه متن پیش فرض را برای اکثر وب سایت ها دو برابر می کند. با این حال ، برای برخی از افراد ، اندازه 18 امتیاز نقطه شیرین است.

بلافاصله ، خواهید دید که متن در همه وب سایت های باز به اندازه بزرگتر تغییر می کند.

یک صفحه وب در Safari با استفاده از حداقل اندازه فونت 24 نقطه ای.

اگر بعداً نظر خود را تغییر دادید و می خواهید اندازه قلم های کوچکتر را برگردانید ، روی «Safari» در نوار منو کلیک کرده و به بخش Preferences> Advanced بروید و سپس تیک گزینه «Never Use Font Sizes Smaller Than» را بردارید. متناوباً ، می توانید اندازه قلم کوچکتر را از فهرست انتخاب کنید.

اگر می خواهید همین کار را در آیفون یا آیپد خود انجام دهید ، نمی توانید تغییری را ایجاد کنید که برای همه وب سایت ها اعمال شود ، اما می توانید اندازه قلم را در هر صفحه وب در Safari کم یا زیاد کنید. . مرور مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید