مطالب ویژهویندوز 10ویندوز 7

آموزش بروزرسانی و آپدیت ویندوز 7 به ویندوز 10 به صورت رایگان

دیگر برای ویندوز 7 آپدیتی ارائه نمی شود و شما مجبور هستید ویندوز خود را به 10 بروزرسانی کنید. مایکروسافت برای کاربران ویندوز 7 ویژگی قرار داده است که بتوانند رایگان ویندوز خود را به 10 آپدیت کنند . هنوز هم می توانید هر رایانه شخصی ویندوز 7 یا 8 را به ویندوز 10 ارتقا دهید . با ما همراه باشید.

نسخه رایگان ویندوز 10 چگونه کار می کند

با فرض اینکه از یک کلید واقعی ویندوز و فعال Windows 7 یا ویندوز 8 استفاده می کنید ، می توانید فقط با چند کلیک به ویندوز 10 ارتقا دهید. رایانه شخصی شما یک کلید اصلی ویندوز 10 فعال شده دریافت می کند .

شما همچنین می توانید با انجام نصب ویندوز 10 ، رایانه را ارتقا دهید ، حتی اگر هیچ سیستم عاملی بر روی ویندوز نصب نشده باشد. شما فقط باید یک کلید معتبر ویندوز 7  یا ویندوز 8 تهیه کنید.

مرتبط: چگونه ویندوز 10 را نصب کنیم ؟

هیچ تضمینی وجود ندارد که این برای همیشه کار کند ، اما هنوز هم در 14 ژانویه 2020 کار کرده است. ممکن است مایکروسافت روزی این ویژگی را غیرفعال کند . اما ، در حال حاضر ، شما هنوز هم می توانید ارتقا دهید.

قبل از ارتقا ویندوز 7 و 8 نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از شروع کار ، توصیه می کنیم از پرونده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید . فرایند ارتقاء نباید پرونده های شما را پاک کند ، مگر اینکه شما تصمیم به پاک کردن آنها داشته باشید ، اما همیشه یک تهیه نسخه پشتیبان فعلی (به خصوص هنگام ارتقاء سیستم عامل اصلی ) ایده خوبی است.

ما همچنین شما را تشویق می کنیم تا در صورت نیاز ، کلید Windows 7 (یا Windows 8) خود را پیدا کنید . این کلید ممکن است بر روی برچسب در کامپیوتر یا لپ تاپ شما چاپ شود.

اگر رایانه شخصی شما برچسب ندارد ، می توانید همیشه از ابزاری مانند NirSoft’s ProduKey استفاده کنید تا کلید مجوز مورد استفاده در رایانه شخصی خود را پیدا کنید.

روش آپدیت و بروزرسانی ویندوز 7 به ویندوز 10 به صورت رایگان

برای به روزرسانی رایگان خود ، به وب سایت دانلود ویندوز 10 مایکروسافت بروید . بر روی دکمه “Download tool now” کلیک کنید و پرونده .exe را بارگیری کنید. آن را اجرا کنید ، از طریق ابزار کلیک کرده و در صورت درخواست “Upgrade this PC now” را انتخاب کنید.

با استفاده از ابزار راه اندازی ویندوز 10 برای به روزرسانی یک سیستم ویندوز 7.

اگر نصب آسان را ترجیح می دهید ، می توانید “Create installation media” را انتخاب کرده و سپس ضمن نصب ویندوز 10 ، کلید معتبر ویندوز 7 یا 8 را تهیه کنید.

بعد از بروزرسانی ویندوز چه کاری انجام دهیم

در طی فرآیند به روزرسانی ، می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید تمام پرونده ها را روی سیستم خود نگه دارید یا خیر.

پس از نصب ، می توانید به صفحه Settings > Update & Security > Activation  بروید. خواهید دید که سیستم شما با مجوز دیجیتال فعال می شود .

اگر با یک حساب کاربری مایکروسافت وارد ویندوز 10 شوید ، این مجوز به حساب مایکروسافت شما مرتبط می شود و در صورت نیاز به نصب مجدد آن ، Windows 10 را دوباره در رایانه شخصی خود ساده تر کنید.

صفحه تنظیمات ویندوز 10 که نشان می دهد با مجوز دیجیتال فعال شده است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید