آیفون و آیپدموبایل اندروید و تبلت

نحوه انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید

با استفاده از یک برنامه Authenticator برای احراز هویت دو عاملی (2FA) است امن تر از پیام های SMS ، اما اگر شما تلفن خود را عوض کنید چه باید کنید؟ در اینجا نحوه انتقال حساب های 2FA خود در صورت استفاده از  Microsoft Authenticator آورده شده است . در ادامه با آموزش انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید با ما همراه باشید.

پیش از این ، ما در حال انتقال حساب های 2FA در گوگل Authenticator به یک تلفن جدید بودیم . ما فهمیدیم که هیچ راهی برای انتقال تمام حساب های شما وجود ندارد و سپس آنها را بر روی تلفن جدید وارد کنید. شما باید حساب های 2FA خود را بر روی تلفن جدید خود دوباره بسازید.

مرتبط: نحوه فعال کردن تایید هویت دو عاملی در حساب نینتندو سوییچ

خوشبختانه ، Microsoft Authenticator گزینه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی را ارائه می دهد. توجه داشته باشید که 2FA برای دسترسی به یک حساب کاربری بسیار دشوار است مگر اینکه کد 2FA را در اختیار داشته باشید. در اکثر حساب ها کدهای پشتیبان تهیه شده است که اگر تلفن خود را گم کرده یا آسیب دیده اید می توانید از آنها استفاده کنید.

قبل از تلاش برای تغییر دستگاه احراز هویت خود ، اطمینان حاصل کنید که برای هر حساب از کدهای پشتیبان کپی تهیه کنید. در صورت بروز هرگونه مشکلی هنگام بازیابی حساب های خود ، می توانید از آن استفاده کنید.

انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید : گزینه پشتیبان گیری را روشن کنید

در صورت نیاز به بازیابی حساب های خود از طریق تلفن جدید ، باید گزینه پشتیبان گیری را در مورد قدیمی خود روشن کنید. برای انجام این کار ، Microsoft Authenticator را باز کنید. روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست ضربه بزنید ، و سپس روی “تنظیمات” ضربه بزنید.

نحوه انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید

در بخش “Backup” ، گزینه “Cloud Backup” را از طریق تلفن Android یا “iCloud Backup” در یک آیفون روشن کنید.

نحوه انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید

سپس در هنگام تنظیم اولین Microsoft Authenticator ، از حسابهای شما به حساب مایکروسافتی که استفاده کرده اید ، پشتیبان گیری می شود. آیفون ها همچنین به شما نیاز دارند که یک حساب iCloud داشته باشید.

 حساب و نام کاربری شما ، کد تأیید صحت و ابرداده های مختلف ، مانند زمان ایجاد نسخه پشتیبان ، همه گنجانده شده است.

Authenticator با استفاده از AES-256 یک پرونده رمزگذاری شده JSON Web Encryption (JWE) ایجاد می کند. سپس داده ها را با استفاده از SHA-512 هشدار می دهد و قبل از ذخیره کامل پرونده و شناسه کلیدی در حساب شما ، آن را به JWE اضافه می کند.

با استفاده از گزینه بازیابی در تلفن جدید خود

در مرحله بعد ، باید Microsoft Authenticator را بر روی تلفن جدید خود نصب کنید. آن را از Google Play  برای Android یا Apple App Store  برای iPhone بارگیری کنید . تا زمانی که از ابزار بازیابی استفاده نکردید ، با استفاده از Microsoft Authenticator حساب کاربری خود تنظیم نکنید زیرا این کار باعث حذف حساب های سایت تطبیق می شود.

به عنوان مثال ، بگویید که شما 2FA را در حساب Gmail abc@gmail.com در Authenticator در تلفن جدید خود تنظیم کرده اید. با این حال ، تأییدکننده در تلفن قدیمی شما حاوی حساب Gmail xyz@gmail.com است. ابزار بازیابی حساب کاربری abc@gmail.com را که در تلفن جدید خود به Authenticator اضافه کرده اید ، با حساب xyz@gmail.com که در نسخه پشتیبان شما وجود دارد ، بازنویسی می کند.

برای استفاده از ابزار بازیابی ، Microsoft Authenticator را بر روی تلفن جدید خود باز کرده و سپس روی “Begin Recovery” کلیک کنید.

از شما خواسته می شود به حساب مایکروسافت که برای تهیه نسخه پشتیبان از تلفن قدیمی خود استفاده کرده اید ، وارد شوید. سپس حسابهای شما به صورت خودکار در مورد جدید شما به Microsoft Authenticator اضافه می شود.

حساب های خود را بررسی کنید

برخی از حسابها با ورود به آن حسابها یا اسکن کردن کد QR ، مجدداً اعتبار خود را دوباره می بخشند. در صورت نیاز به انجام این کار ، Microsoft Authenticator پیامی را نشان می دهد. در اصل همان روندی است که وقتی در ابتدا حساب را تنظیم کردید طی کردید.

حذف حساب ها از تلفن قدیمی خود نیز حائز اهمیت است. با این حال ، تا زمانی که آزمایش نکرده و مطمئن شوید که می توانید از طریق Microsoft Authenticator به این حساب ها بر روی تلفن جدید خود دسترسی پیدا کنید ، این کار را انجام ندهید.

برای حذف حساب از تلفن قدیمی خود ، Microsoft Authenticator را روی آن باز کنید. روی حسابی که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید و سپس روی “Remove Account” ضربه بزنید.

نحوه انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید

همچنین باید تمام حسابهای 2FA خود را باز کنید و ببینید آیا هنوز تلفن قدیمی شما به عنوان یک دستگاه تأیید اعتبار معتبر نشان داده شده است یا خیر. اگر چنین است ، آن را حذف کنید.

پس از حذف همه حساب های از Authenticator در تلفن قدیمی خود ، می توانید برنامه را نیز حذف کنید. از این نقطه به بعد ، فقط تلفن جدید شما کدهای 2FA را برای شما فراهم می کند.

اگر در مورد آموزش نحوه انتقال Authenticator مایکروسافت به یک تلفن جدید سوالی داشتید تو بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید