موبایل اندروید و تبلت

Android System WebView چیست؟

اگر از یک دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، ممکن است با برنامه ای به نام Android System WebView برخورد کرده باشید. این یک برنامه سیستمی است که مرتباً به‌روزرسانی‌ها را از طریق فروشگاه Google Play دریافت می‌کند. اما چه کاری انجام می دهد و آیا باید آن را حذف کنید؟

Android System WebView یک جزء حیاتی سیستم است

Android System WebView یک مؤلفه ضروری سیستم است که برنامه‌های Android برای نمایش محتوای وب خارجی به جای باز کردن آن در یک مرورگر وب معمولی مانند Chrome استفاده می‌کنند. روی تمامی دستگاه های اندرویدی از پیش نصب شده است.

مربوط :نحوه تنظیم چندین پروفایل کاربری در اندروید

معمولاً در برنامه‌هایی مانند توییتر و فیس‌بوک برای باز کردن لینک‌های اشتراک‌گذاری شده درون برنامه استفاده می‌شود. اما طیف گسترده‌ای از دیگر برنامه‌های اندروید نیز از آن برای نمایش محتوای وب استفاده می‌کنند که بخشی از برنامه نیست.

برنامه WebView مبتنی بر Chromium است، همان پروژه منبع باز که به مرورگر وب Google Chrome قدرت می‌دهد، اما همه ویژگی‌های موجود در نسخه کامل Chrome را شامل نمی‌شود. بنابراین جایگزینی برای یک مرورگر معمولی نیست.

چرا برنامه ها از آن استفاده می کنند؟

سیستم Android WebView در حال استفاده در Twitter برای Android.

Google راه‌های متعددی را برای نمایش محتوای خارجی به برنامه‌ها ارائه می‌کند، از جمله WebView، برگه‌های سفارشی ، و امکان فعال کردن یک مرورگر وب معمولی. اما به منظور حفظ کاربران در برنامه های خود و ارائه یک تجربه بدون درز، توسعه دهندگان برنامه هر زمان که نیاز به نمایش محتوای خارجی باشد از قابلیت WebView استفاده می کنند.

به لطف WebView، هر زمان که روی یک URL در یک برنامه ضربه می‌زنید، یک محفظه درون آن باز می‌شود و صفحه وب کامل را نمایش می‌دهد. علاوه بر این، توسعه دهندگان برنامه می توانند این ظرف را برای مطابقت با رابط کاربری کلی برنامه سفارشی کنند. بنابراین شما یک تجربه ثابت به دست می آورید و برای باز کردن محتوای وب خارجی به برنامه مرورگر جداگانه منتقل نمی شوید.

چرا WebView سیستم اندروید به روز رسانی دریافت می کند؟

شما اغلب نمای وب سیستم Android را در لیست برنامه های به روز شده مشاهده می کنید. این به این دلیل است که Google اغلب به‌روزرسانی‌هایی را برای WebView منتشر می‌کند تا مطمئن شود که آخرین پیشرفت‌ها و رفع اشکال‌های معرفی‌شده در پروژه Chromium را دارد. این به‌روزرسانی‌ها برای اجرای روان همه برنامه‌هایی که از WebView استفاده می‌کنند ضروری هستند.

مربوط : نحوه ادغام مخاطبین تکراری در اندروید

اگر به نظر می‌رسد که اخیراً به برنامه‌های شما اضافه شده است، به این دلیل است که WebView به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید ارتقا می‌یابد. اما با شروع انتشار اندروید 5.0، این شرکت  آن را از طریق فروشگاه Google Play به عنوان یک برنامه Android System WebView جداگانه قابل ارتقاء کرد. به این ترتیب می‌تواند به‌روزرسانی‌ها را در صورت لزوم و به جای تکیه بر به‌روزرسانی‌های محدود سیستم دریافت کند .

مهمتر از همه، نیازی به آپدیت دستی برنامه Android System WebView ندارید. در عوض، به طور خودکار تمام به روز رسانی ها را دریافت می کند.

آیا می توانید WebView سیستم اندروید را حذف کنید؟

نمی‌توانید برنامه Android System WebView را از دستگاه Android حذف نصب کنید زیرا این یک برنامه سیستمی است. می‌توانید آن را غیرفعال کنید یا به‌روزرسانی‌ها را حذف کنید، اما دلیل خوبی برای این کار وجود ندارد. این به این دلیل است که بسیاری از برنامه ها و بازی ها از آن برای نمایش صفحات وب خارجی و سایر محتواها استفاده می کنند. اگر آن را غیرفعال کنید، در بهترین حالت، خطر شکستن بخشی از عملکرد آنها را دارید و در بدترین حالت، آنها را کاملاً ناپایدار خواهید کرد.

جالب است که برای نسخه های اندروید 7 نوقا ، اندروید 8 اوریو و اندروید 9 پای، گوگل از نسخه کامل کروم برای قابلیت WebView استفاده کرده است. اگرچه برنامه Android System WebView بر روی هر دستگاه اندرویدی نصب شده بود، اما به طور فعال استفاده یا به روز نشد. بنابراین برای این نسخه‌ها، حتی اگر سیستم Android WebView را غیرفعال کنید، تأثیری بر عملکرد هیچ برنامه‌ای ندارد، اما هیچ سودی هم نخواهید داشت. بنابراین بهتر است برنامه را به حال خود رها کنید.

در مورد WebView Beta، Dev یا Canary چطور؟

گوگل

مانند اکثر برنامه‌ها، نسخه‌های پیش‌انتشار سیستم Android WebView ، مانند نسخه بتا ، توسعه‌دهنده و Canary، از طریق فروشگاه Google Play منتشر می‌شوند. اما این نسخه ها برای توسعه دهندگان برنامه در نظر گرفته شده است تا در صورتی که برنامه های آنها از عملکرد WebView استفاده می کنند، تغییرات آتی در WebView را آزمایش کنند.

آنها برای کاربران عادی نیستند و حتی اگر نسخه پیش از انتشار را نصب کنید، هیچ مزیتی نخواهید دید. در عوض، ممکن است مجبور شوید با باگ‌هایی مقابله کنید زیرا نسخه‌های بتا، توسعه‌دهنده و قناری به‌طور کامل آزمایش نشده‌اند و ممکن است ناپایدار باشند.

بخش مهمی از تجربه اندروید

در مجموع، برنامه Android System WebView بخشی جدایی ناپذیر از تجربه اصلی اندروید است. با این حال، این برنامه معمولی شما نیست. بنابراین در راه‌انداز برنامه فهرست نشده است و نمی‌توانید آن را به صورت دستی باز کنید. اما برای زمانی که یک برنامه به آن نیاز دارد وجود دارد. بهتر است در مورد آن بدانید تا آن را غیرفعال نکنید یا به روز رسانی ها را حذف نکنید و در نهایت مشکلی ایجاد نکنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید