موبایل اندروید و تبلت

نحوه تقسیم صفحه در اندروید

با تقسیم صفحه نمایش گوشی اندرویدی خود به صورت مجازی، می توانید همزمان با هر دو برنامه کار کنید . برنامه اول نیمه بالایی صفحه شما را پر می کند و برنامه دوم نیمه پایینی را پر می کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از این ویژگی سازنده در دستگاه خود استفاده کنید.

ممکن است بخواهید از این ویژگی برای مشاهده اطلاعات در یک برنامه و وارد کردن آن در برنامه دیگر، مقایسه دو تصویر و انجام سایر کارهای مرتبط استفاده کنید. توجه داشته باشید که مراحل این راهنما بسته به مدل گوشی شما کمی برای شما متفاوت خواهد بود.

مرتبط: نحوه تنظیم حالت مهمان اندروید

با جدا کردن صفحه اندروید از دو برنامه به طور همزمان استفاده کنید

برای شروع تقسیم صفحه، هر دو برنامه‌ای را که می‌خواهید در این حالت در تلفن Android خود استفاده کنید اجرا کنید .

با فشار دادن دکمه Recents روی گوشی خود، منوی برنامه های اخیر را باز کنید. این منویی است که برای جابه‌جایی بین برنامه‌ها و بستن برنامه‌ها استفاده می‌کنید.

در منوی “Recents”، روی اولین برنامه خود ضربه بزنید و نگه دارید. سپس «Split Screen» را انتخاب کنید.

اولین برنامه شما اکنون بالای صفحه شما را پوشش می دهد. اکنون، در لیست برنامه های خود، برنامه دوم خود را انتخاب کنید.

برنامه دوم شما اکنون اضافه شده است که نیمه پایینی صفحه را پوشش می دهد.

اکنون که هر دو برنامه شما باز هستند، می توانید از آنها به گونه ای استفاده کنید که گویی به صورت جداگانه اجرا می شوند. می توانید روی یک گزینه در یک برنامه ضربه بزنید، یک مورد را در برنامه دوم انتخاب کنید و غیره.

برای خروج از حالت تقسیم‌بندی، نوار سیاهی که بین برنامه‌های شما ظاهر می‌شود را به سمت برنامه‌ای که می‌خواهید ببندید بکشید. به عنوان مثال، برای بستن برنامه ای که نیمه پایین صفحه نمایش شما را می پوشاند، نوار سیاه را به سمت پایین بکشید.

توجه: اندروید حتی اگر آن را از حالت نمایش تقسیم‌بندی حذف کرده باشید، برنامه شما را اجرا می‌کند. شما باید برنامه را  به صورت دستی ببندید .

و به این صورت است که با قرار دادن برنامه های مورد علاقه خود روی یک صفحه نمایش، چند کار را در تلفن اندرویدی خود انجام می دهید. بسیار مفید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید