ویندوز 10

چگونه بلندگوهای پیش فرض را در ویندوز 10 انتخاب کنیم

کاربران ویندوز 10 معمولاً مجبورند بین چندین مجموعه بلندگو جابجا شوند . برخی ممکن است در یک مانیتور تعبیه شده باشند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است در یک هدفون گنجانده شوند. در اینجا نحوه تنظیم بلندگوهای خاص به عنوان دستگاه های خروجی پیش فرض شما وجود دارد. در ادامه با آموزش نحوه انتخاب بلندگوهای پیش فرض در ویندوز 10 با ما همراه باشید.

انتخاب بلندگوهای پیش فرض در برخی از برنامه های ویندوز 10

اگرچه انتخاب یک مجموعه بلندگو به طور پیش فرض که برای هر برنامه کاربردی باشد آسان است ، اما اینکه برنامه های خاصی (مانند زوم) به شما امکان انتخاب بلندگوها را فقط برای آن برنامه می دهند که پیش فرض های سیستم را نادیده می گیرند ، فایده ای ندارد.

اگر می خواهید برای همه برنامه ها یک دستگاه خروجی صدا پیش فرض تنظیم کنید ، ادامه مطلب را بخوانید. با این کار بلندگوهای پیش فرض شما در ویندوز تنظیم می شوند و برنامه ها از آنها استفاده می کنند مگر اینکه آنها را به گونه دیگری پیکربندی کنید.

همچنین می توانید بلندگوهای پیش فرض را به صورت برنامه به برنامه با استفاده از ویژگی کمی شناخته شده در تنظیمات ویندوز تنظیم کنید.

مرتبط: نحوه روشن و خاموش کردن حالت تبلت مود در ویندوز 10

چگونه بلندگو های پیش فرض را با استفاده از تنظیمات انتخاب کنیم

با استفاده از “تنظیمات ویندوز” ، انتخاب دستگاه خروجی پیش فرض آسان است. ابتدا روی منوی “Start” کلیک کنید و نماد چرخ دنده را در سمت چپ انتخاب کنید تا “Settings” باز شود. همچنین می توانید Windows + i را فشار دهید تا باز شود.

یا ، روی نماد بلندگو در قسمت اعلان های نوار وظیفه کلیک راست کرده و “Open Sound Settings” را انتخاب کنید تا مستقیم به صفحه “Sound Settings” بروید.

در پنجره “تنظیمات” ، “System” را انتخاب کنید.

چگونه بلندگوهای پیش فرض را در ویندوز 10 انتخاب کنیم

روی «Sound» در نوار کناری پنجره کلیک کنید.

چگونه بلندگوهای پیش فرض را در ویندوز 10 انتخاب کنیم

بخش “Output” را در صفحه “Sound” پیدا کنید. در منوی کشویی با عنوان “Choose your output device,” ، روی بلندگوهایی که می خواهید به عنوان پیش فرض خود استفاده کنید کلیک کنید.

چگونه بلندگوهای پیش فرض را در ویندوز 10 انتخاب کنیم

نحوه انتخاب بلندگوهای پیش فرض خود با استفاده از صفحه کنترل

با استفاده از نماد بلندگو در نوار اعلان سیستم ، می توانید به سرعت بلندگوهای پیش فرض خود را تنها با چند کلیک تنظیم کنید. ابتدا بر روی نماد بلندگو در نوار وظیفه خود کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده “Sounds” را انتخاب کنید.

چگونه بلندگوهای پیش فرض را در ویندوز 10 انتخاب کنیم

در پنجره “Sounds” ، روی برگه “Playback” کلیک کنید.

در برگه “Playback” ، لیستی از بلندگوهای شناخته شده توسط Windows را مشاهده خواهید کرد. (اگر بلندگوهایی را که انتظار دارید در اینجا ببینید نمی بینید ، شاید باید عیب یابی کنید.) در لیست ، بلندگوهایی را که می خواهید به عنوان بلندگوهای پیش فرض خود استفاده کنید برجسته کنید ، سپس روی دکمه “Set Default” کلیک کنید.

مرتبط: نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار آیتونز در ویندوز 10

پس از تنظیم بلندگوها به عنوان پیش فرض ، علامت تیک سبز رنگی را در کنار نماد مشاهده خواهید کرد و در لیست وارد شده “Default Device” نیز وجود دارد.

پنجره “Sound” را با کلیک روی دکمه “OK” ببندید و همه چیز آماده است.

بعد از آن ، “تنظیمات” را ببندید و کارتان تمام شد – این کار آسان است. گوش دادن مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید