آیفون و آیپد

3 نکته برای استفاده از آیفون در شب یا تاریکی

آیفون شما می تواند برای کاهش فشار چشم و داشتن خواب سالم تر سازگار شود.. ما حالت های تاریک و شب ، Night Shift و سایر ویژگی های دیگری را که باید هنگام استفاده از آیفون در شب یا تاریکی را بدانید به شما توضیح خواهیم داد.

نحوه استفاده از آیفون در حالت تاریکی در iOS 13 (و برنامه های شما)

اپل همچنین پس از افزودن حالت Dark به macOS در سال 2018 ، آن را در بروزرسانی iOS13  برای آیفون و آیپد قرار داد. حالت تاریک به طور کامل سیستم عامل موبایل اپل را مجبور می کند تا از زمینه های تیره با متن سبک استفاده کند ، که برای خواندن در شب مناسب است.

شما می توانید مدام از حالت تاریک استفاده کنید و یا اینکه آیفون خود را به طور خودکار در شب هنگام روشن کنید. برای فعال کردن حالت تاریک ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. به Settings > Display and Brightness بروید.
  2. اگر می خواهید سوئیچینگ خودکار را فعال کنید ، “Light” یا “Dark” را انتخاب کرده و سپس “Automatic” را روشن کنید.
  3. اگر از گزینه “Automatic” استفاده می کنید ، می توانید برنامه ” Options ” را نیز فعال کنید.
منوی حالت Light and Dark در iOS 13.

همچنین می توانید از سیری بخواهید که با گفتن ” Hey Siri, enable Dark mode ” یا ” Hey Siri, switch to Light mode ” تغییر حالت دهید.

برنامه ها همچنین از فعال بودن حالت Dark اطلاع دارند و بسیاری از آنها به طور خودکار تغییر می کنند. با این حال ، برخی (مانند Facebook Messenger) هنوز شما را برای فعال کردن یک تم تاریک نیاز دارند. امیدوارم در آینده نزدیک اکثر برنامه ها با حالت Dark سازگاری پیدا کنند.

مرتبط: چگونه می توان فونت پیام های واتساپ (WhatsApp) را تغییر داد

نور آبی را با Night Shift محدود کنید

تحقیقات نشان می دهد وجود یا عدم وجود نور آبی بر الگوهای خواب ما تأثیر می گذارد. مغز ما به دلیل آسمانی که هر روز می بینیم ، فعالیت و هوشیاری را با آبی مرتبط می کند. 

 اپل یک ویژگی با نام Night Shift را  به iOS 9.3 اضافه کرد (و بعداً  آن را نیز به مک اضافه کرد ).

برای فعال کردن آن ، به Settings > Display and Brightness بروید ، و سپس روی ” Night Shift ” ضربه بزنید. شما می توانید یک برنامه پویا “Sunrise to Sunrise” را فعال کرده یا ” From ” و ” To ” را برای خود تنظیم کنید.

در انتهای این فهرست ، می توانید از نوار لغزنده استفاده کنید تا دمای گوشی هنگام قرار گرفتن در Night Shift ، درجه حرارت ” warm ” باشد.

تنظیمات "Shift Night" در iOS.

از طریق مرکز کنترل به چراغ قوه خود دسترسی پیدا کنید

احتمالاً اکنون از چراغ قوه آیفون اطلاع دارید ، اما آیا می دانید می توانید میزان روشنایی آن را تغییر دهید؟ برای این کار ، از گوشه بالا سمت راست (آیفون X یا بالاتر) و یا از پایین (آیفون 8 یا قبل از آن) به پایین بروید تا به مرکز کنترل دسترسی پیدا کنید.

مرکز کنترل در iOS.

نماد چراغ قوه را ضربه بزنید و نگه دارید تا زمانی که یک نوار تقسیم شده را در پنج بخش مشاهده کنید. قسمت پایین نمایانگر ” Off ” است ، در حالی که قسمت بالا حداکثر روشنایی است.

دفعه بعد که چراغ قوه را از مرکز کنترل یا میانبر قفل صفحه فعال می کنید ، از تنظیم روشنایی قبلی استفاده می کند. اگر می خواهید دوباره آن را تغییر دهید ، کافیست روی نماد چراغ قوه ضربه بزنید و نگه دارید.

اگر نماد چراغ قوه را در مرکز کنترل نمی بینید ، به بخش Settings > Control Center > Customize Controls بروید ، و سپس نماد چراغ قوه را به لیست اضافه کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید