آیفون و آیپدموبایل اندروید و تبلت

آموزش ردیابی گوشی دزدی از طریق ایرانسل و همراه اول

یکی از قابلیت‌های کاربردی ارائه شده توسط اپراتورهای ایرانسل (Irancell) و همراه اول (MCI) مربوط به امکان ردیابی موقعیت گوشی می‌شود. بنابراین در صورت دزدیده شدن و یا گم کردن گوشی می‌توانید با استفاده از این قابلیت نسبت به ردیابی گوشی خود اقدام کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش ردیابی گوشی سرقتی از طریق ایرانسل و همراه اول بپردازیم. بنابراین با ما همراه باشید.

ردیابی گوشی سرقتی از طریق ایرانسل

همانطور که در فوق هم به آن اشاره داشتیم، به منظور ردیابی گوشی سرقت شده از طریق دو اپراتور ایرانسل و همراه اول به کد IMEI گوشی سرقتی نیاز خواهید داشت که این کد بر روی جعبه گوشی درج شده است. اکنون در صورتی که از مشترکین اپراتور ایرانسل هستید و قصد ردیابی گوشی سرقتی خود را دارید، ابتدا خط خود را مسدود کرده و پس از گذشت 5 روز از مسدود شدن خط مراحل زیر را طی کنید:

  • کد #6101* را شماره گیری کنید.
  • با ارسال عدد 1، قوانین و شرایط ردیابی گوشی سرقتی از طریق ایرانسل را تایید کنید.
  • با ارسال عدد 1 اجازه دهید هزینه 100 تومانی بابت ردیابی گوشی سرقتی از طریق ایرانسل از حساب شما کسر شود.
  • در صورتی که اپراتور سیم کارت گوشی سرقتی ایرانسل است، عدد 1 و در غیر این صورت عدد 2 را ارسال کنید.
  • کد 15 رقمی IMEI گوشی سرقتی را تایپ کرده و ارسال نمایید.

پس از انجام مراحل ذکر شده در فوق، درخواست ردیابی گوشی سرقتی از طریق ایرانسل ثبت شده و معمولا ظرف 48 ساعت نتیجه ردیابی از طریق پیامک به شماره ایرانسلی که با استفاده از آن نسبت به ثبت درخواست ردیابی گوشی اقدام کرده‌اید، ارسال خواهد شد. سپس در صورت عدم امکان ردیابی گوشی، نیاز است تا 5 روز صبر کرده و پس از گذشت 5 روز می‌توانید مجددا درخواست ردیابی گوشی سرقت شده از طریق ایرانسل را ثبت کنید.

ردیابی گوشی سرقتی از طریق همراه اول

ثبت درخواست ردیابی گوشی سرقت شده توسط اپراتور همراه اول بسیار آسان است. مشترکین این اپراتور با در اختیار داشتن کد IMEI گوشی مورد نظر، تنها کافیست تا مرحله زیر را طی کنند:

  • از طریق خط همراه اول کد #سریال گوشی سرقتی*2141*10* شماره گیری نمایید.

بدین ترتیب ردیابی گوشی سرقتی از طریق همراه اول آغاز و معمولا پس از گذشت 10 روز نتیجه ردیابی به شماره همراه اولی که با استفاده از آن درخواست ردیابی ثبت کرده‌اید، پیامک خواهد شد. همچنین مشترکین اپراتور همراه اول می‌توانند در صورت تمایل با شماره گیری کد #2141*10* نسبت به غیر فعال سازی سرویس ردیابی گوشی اقدام نمایند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید