آیفون و آیپد

7 ترفند برای شارژ سریع تر آیفون

شاید این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده باشد که چطور می‌توان سرعت شارژ شدن باتری آیفون را افزایش داد؟ آیا روش یا ترفندی برای دستیابی به این هدف وجود دارد یا هیچ راهی بدین منظور موجود نیست؟ خوشبختانه ترفندهایی وجود دارند که با در نظر گرفتن آن ها می‌توانید شاهد شارژ سریع تر آیفون (iPohne) باشید. در این مطلب می‌خواهیم به صحبت در مورد این ترفندها بپردازیم.

نکته اول: استفاده از شارژر مناسب و اصلی

در اولین قدم برای شارژ سریع تر آیفون بهتر است از شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید. اگر شارژر گوشی را بنا به هر دلیل در اختیار ندارید، حتما یک عدد نسخه اورجینال شارژر فابریک آیفون خود را تهیه و از آن برای شارژ باتری استفاده نمایید، چون بکارگیری شارژرهای بی‌کیفت دیگر می‌تواند مشکلاتی را برایتان به همراه داشته باشد و حتی به باتری دستگاه آسیب برساند. سعی کنید تا حد امکان از شارژرهای فندکی یا پاوربانک های کم کیفیت برای شارژ باتری آیفون استفاده نکنید چون این شارژرها می‌توانند به باتری گوشی آسیب بزنند و متاسفانه اغلب شارژرهای فندکی و پاوربانک های موجود در بازار کشورمان کیفیت ساخت لازم را ندارند و در دراز مدت به باتری موبایل آسیب می‌رسانند. بنابراین برای اینکه شاهد شارژ سریع تر آیفون خود باشد فقط از شارژر فابریک و اورجینال خود دستگاه استفاده کنید.

نکته دوم: استفاده از شارژ سریع

همانطور که در بخش مقدمه گفتیم قابلیت شارژ سریع قابلیتی است که برای مقابله با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری گوشی های موبایل ارائه شده و آیفون های جدید اپل هم از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. اگر آیفونی دارید که از تکنولوژی شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، حتما از آن استفاده به عمل آورید. استفاده از این تکنولوژی می‌تواند موثرترین روش برای شارژ سریع تر آیفون باشد. طبیعتا اگر آیفونتان از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، قادر به استفاده از آن نخواهید بود. البته با بکارگیری شارژرهایی که ولتاژ و شدت جریان خروجی بیشتری نسبت به شدت جریان مورد نیاز باتری آیفونتان داشته باشند می‌توانید سرعت شارژ باتری آن را افزایش دهید اما متاسفانه انجام این کار ممکن است به باتری آیفونتان آسیب برساند. به همین دلیل توصیه نمی‌کنیم هیچوقت از شارژرهای با شدت جریان بیشتر با هدف شارژ سریع تر باتری آیفون خود استفاده نمایید.

نکته سوم: از شارژ بیسیم استفاده نکنید

اگر آیفون شما از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی می‌کند و به سرعت شارژ شدن باتری اهمیت می‌دهید، به هیچ عنوان از قابلیت شارژ بیسیم برای شارژ کردن باتری آیفون خود استفاده نکنید! میزان اتلاف انرژی در این روش شارژ بسیار بالاست و به همین سبب شارژ باتری گوشی با سرعت پایینی انجام می‌شود. همانطور که در “نکته اول” هم اشاره داشتیم برای دستیابی به بهترین نتیجه از نظر سرعت شارژ باتری آیفون بهتر است فقط از شارژر فابریک و اصلی گوشی استفاده نمایید.

نکته چهارم: خاموش کردن آیفون در حین شارژ

یکی از موثرترین روش هایی که با استفاده از آن می‌توانید به شارژ سریع تر آیفون دست پیدا کنید مربوط به خاموش کردن آن در حین شارژ می‌شود. تمام قابلیت هایی که در آیفون شما فعال هستند برای فعالیت نیاز به صرف انرژی دارند. برای مثال زمانی که آیفون خود را به شارژ می‌زنید و در حالت روشن بر روی میز قرار می‌دهید، سیم کات، موبایل دیتا، اپلیکیشن های پس زمینه، صفحه نمایش (در صورت روشن شدن)، اینترنت وای فای و غیره همگی در حال مصرف بخشی از انرژی باتری هستند و این مسئله سبب می‌شود تا سرعت شارژ شدن باتری دستگاه کاهش یابد چون دائما بخشی از انرژی باتری در حال مصرف است. اما زمانی که آیفون را خاموش کنید و در این حالت به شارژ بزنید، شاهد شارژ سریع تر آیفون خواهید بود چون مصرف انرژی در آن وجود دارد و باتری دستگاه به طور یکطرفه در آن شارژ است. بنابراین اگر می‌خواهید سرعت شارژ مجدد باتری آیفون شما افزایش یابد، آن را در حالت خاموش به شارژ بزنید.

نکته پنجم: قرار دادن آیفون در حالت پرواز در حین شارژ

قرار دادن آیفون در حالت پرواز سبب می‌شود که قابلیت های اتصال آن غیر فعال شوند. در این حالت سیم کارت گوشی آنتن دهی خود را از دست می‌دهد و این مسئله منجر به کاهش مصرف انرژی می‌شود و در نتیجه اگر در این حالت آیفون را به شارژ بزنید، شارژ باتری آن سریع تر انجام خواهد شد. البته سرعت شارژ باتری آیفون در این حالت به حالتی نمی‌رسد که گوشی کاملا خاموش باشد. از این روش فقط در شرایطی استفاده کنید که قصد خاموش کردن کامل آیفون را ندارید و در عین حال می‌خواهید سرعت شارژ باتری آن افزایش یابد.

نکته ششم: عدم استفاده از آیفون در حین شارژ

به هیچ عنوان زمانی که آیفونتان در شارژ قرار دارد از آن استفاده نکنید. زمانی که شما در حین استفاده از آیفون هستید، منابع آن در حال مصرف انرژی هستند، یعنی ال سی دی، پردازنده، رم، حافظه و سایر بخش های گوشی دائما در حال فعالیت خواهند بود و انرژی مصرف می‌کنند. در نتیجه از یک سمت انرژی از طریق شارژر در حال ورود به باتری بوده و از سمت دیگر شارژ باتری برای تامین انرژی مورد نیاز منابع دستگاه در حال مصرف است. بدین ترتیب سرعت شارژ باتری آیفون کاهش پیدا می‌کند. همچنین با استفاده همزمان از آیفون مادامی که دستگاه در شارژ قرار دارد، گرمای زیادتری در آن تولید می‌شود که می‌تواند علاوه بر کاهش سرعت شارژ باتری منجر به افت ظرفیت اسمی آن هم شود. بنابراین برای شارژ سریع تر آیفون به هیچ وجه در حین شارژ کردن باتری دستگاه از آن استفاده نکنید.

نکته هفتم: خنک نگه داشتن باتری

آخرین ترفندی که از آن به منظور شارژ سریع تر آیفون یاد می‌کنیم مربوط به خنک نگه داشتن باتری می‌شود. پروسه شارژ باتری گوشی های موبایل یک پروسه گرمازا محسوب می‌شود، چون انتقال انرژی از شارژر به باتری منجر به تولید گرما می‌شود. این گرما می‌تواند سرعت شارژ شدن باتری، ظرفیت باتری و کیفیت شارژ را کاهش دهد. بنابراین با خنک نگه داشتن دستگاه در حین شارژ می‌توانید شارژ سریع تر آیفون را امکانپذیر کنید. اما چطور آیفون را در حین شارژ باتری خنک نگه داریم؟ بدین منظور ابتدا توصیه می‌کنیم کیس و قاب های محافظ گوشی را از آن جدا کنید و در قدم بعد زمانی که گوشی در شارژ قرار دارد آن را در مکانی قرار دهید که پخش گرما در آن ساده تر انجام شود. به عنوان مثال قرار دادن آیفون بر روی یک پتو می‌تواند تمرکز گرما را افزایش دهد اما قرار دادن آن بر روی یک میز فلزی می‌تواند منجر به پخش شدن گرما شود. بنابراین یکی دیگر از اصلی ترین ترفند هایی که می‌توانید از آن برای شارژ سریع تر آیفون استفاده کنید مربوط به خنک نگه داشتن باتری و دستگاه در حین شارژ می‌شود.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید