آیفون و آیپد

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون

با استفاده از ترکیبی ساده از فشار دادن دکمه ها ، گرفتن تصویر از صفحه نمایش آیفون خود آسان می شود. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

اسکرین شات چیست؟

اسکرین شات تصویری است که معمولاً حاوی یک کپی دقیق از آنچه در صفحه دستگاه خود مشاهده می کنید. عکس صفحه دیجیتالی گرفته شده در دستگاه معمولاً گرفتن عکس از صفحه فیزیکی با دوربین را غیرضروری می کند.

مرتبط:نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون

وقتی از آیفون خود اسکرین شات می گیرید ، دقیقاً محتویات پیکسل به پیکسل نمایشگر آیفون را ضبط می کنید و به طور خودکار آن را در یک فایل تصویری ذخیره می کنید که بعداً می توانید مشاهده کنید. عکسهای صفحه به هنگام عیب یابی پیام های خطا یا هر زمان دیگری که می خواهید چیزی را که در صفحه خود می بینید با دیگران به اشتراک بگذارید ، مفید است.

چگونه می توان با استفاده از دکمه ها از صفحه آیفون عکس گرفت

گرفتن اسکرین شات در آیفون

گرفتن عکس از صفحه با استفاده از دکمه های سخت افزار در iPhone آسان است ، اما ترکیب دقیق دکمه ای که برای فشار دادن نیاز دارید با توجه به مدل iPhone متفاوت است. آنچه را که براساس مدل iPhone فشار می دهید در اینجا آورده شده است:

  • آیفونهای فاقد دکمه صفحه اصلی:  دکمه های Side و Volume Up را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید.
  • آیفون های دارای دکمه Home و Side: دکمه های Home و Side را به طور کوتاه همزمان فشار داده و نگه دارید.
  • آیفون های دارای دکمه Home و Top: به طور همزمان دکمه های Home و Top را بطور کوتاه فشار داده و نگه دارید.

چگونه بدون دکمه از صفحه آیفون عکس بگیرید

اگر نیاز به گرفتن عکس از صفحه دارید و نمی توانید دکمه های لازم برای انجام آن را از نظر فیزیکی فشار دهید ، می توانید با استفاده از یک ویژگی دسترسی به نام AssistiveTouch ، تصویر صفحه را فعال کنید. برای انجام این کار ، تنظیمات را باز کرده و از Accessibility> Touch> AssistiveTouch بازدید کرده و سپس “AssistiveTouch” را روشن کنید.

گرفتن اسکرین شات در آیفون

به محض روشن شدن AssistiveTouch ، یک دکمه ویژه AssistiveTouch روی صفحه شما ظاهر می شود که شبیه دایره ای در داخل یک مربع گرد است.

گرفتن اسکرین شات در آیفون

در همین منو ، می توانید گرفتن عکس از صفحه را به یکی از “اقدامات سفارشی” مانند Single-Tap ، Double-Tap یا Long Press اختصاص دهید. به این ترتیب ، می توانید یک یا دو بار ساده روی دکمه AssistiveTouch ضربه بزنید یا با فشار دادن طولانی ، از صفحه عکس بگیرید.

گرفتن اسکرین شات در آیفون

اگر ترجیح دادید از یکی از اقدامات سفارشی استفاده نکنید ، هر زمان که می خواهید عکس صفحه بگیرید ، یک بار روی دکمه AssistiveTouch ضربه بزنید ، یک منوی بازشو ظاهر می شود. Device > More را انتخاب کنید و سپس روی “Screenshot” ضربه بزنید.

همچنین می توانید با ضربه زدن به پشت آیفون خود با استفاده از یک ویژگی قابلیت دسترسی دیگر به نام “Back Tap” از صفحه عکس بگیرید. برای فعال کردن آن ، تنظیمات را باز کرده و به قسمت Accessibility> Touch> Back Tap بروید و سپس “Screenshot” را به میانبرهای “Double-Tap” یا “Triple-Tap” اختصاص دهید. پس از اختصاص دادن ، اگر دو یا سه بار پشت آیفون 8 یا بعد از آن ضربه بزنید ، عکس صفحه را می گیرید.

مرتبط: نحوه فعال کردن حالت تاریک به طور خودکار هنگام غروب آفتاب در آیفون

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید